Choroba na tlustici



host - 131.15 (?) 
26.8.2010 12:32, zobrazeno: 10540x

Dobrý den,

mám doma dvě velké tlustice, obe uz jsou starší ale silné rostliny. Letos na jaře se mi na nich objevila asi choroba - listy jeden po druhem postupně žloutnou, jakoby vadnou a pokud neopadaji hned, cele zcernaji a uplne uschnou. Potom jsou pokryte jakoby stribrnymi supinkami, ktere ulpivaji na prstech. Zatim rostliny jako celek nevypadaji nijak zubozene, ale postupne pomalu ridnou v prubehu celeho leta. Dala jsem je vyletnit na kryty balkon, vzdy jim to delalo dobre a poskocily v rustu, ale nic se nezmenilo. Asi 2 roky nebyly presazovane, hnojim jen malo, prilezitostne s jinymi rostlinami, zalivku se snazim taky neprehanet.

Muzete mi nekdo poradit co mam delat abych o ne neprisla?

Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 26.8.2010 12:45

Dobrý den, já bych je přesadila a namnožila bych si v případě úhynu rostlin. Také jsem měla takový problém, ale to jsem je dost zalévala. Chtějí opravdu málo jako kaktusy. Jednoduše si je namnožte ulomte lístek, zastrčte do zeminy třeba 3-4 lístky do květníku a až uvidíte, že zapustily kořeny rozsadíte. Mám takto namnožené a rozdávám je, jsou pěkné zdravé.

malé tlustice
malé tlustice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.245 (?), 6.9.2010 15:05

Dekuji za reakci. Mnozi se samozrejme sndano to vim, ale rada bych zachranila cele rostliny, jsou to uz takove male stromecky, mam je uz dlouho a je mi lito je nechat zajit. Myslim si ze je to nejaka choroba, ale chtelo by to radu odbornika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.46 (?), 14.10.2010 20:53

Dobrý den, měla jsem podobný problém, ale u jiného kaktusu a sukulentu. Mně pomohlo, když jsem rostlinu zalila mospilanem (přípravek na vlnatku a mšice) nebo potření přípravkem na ochranu rostlin Ortiva (používá se na houbovitá onemocnění, ale není specielně na kaktusy, přesto ale pomáhá). Zkuste to a možná to pomůže, když ne, tak se nic nestane, protože to je naprosto neškodné. Akorát nedoporučuji používat tyto přípravky v uzavřených, nevětraných prostorách. Stepanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika