Aloe pěstování množení - podrobné info



host - 28.69 (?)
27.2.2020 14:47

Dobrý den. Já bych si s tím velkou hlavu nedělal. Na zahradě (s velmi písčitou půdou) jsem při kopání rašeliniště písčitý podloží nakupil vedle a po zmrzlých do toho vysázím všechny možný sukulenty, který s příchodem chladnějších dnů uklízím domů na přezimování.

Začínal jsem s 1 A. vera. Každý rok se skoro u každé udělá odnož. V květnu je zkrátka jen do toho písku vysadím a nestarám se o ně až do podzimu. Určitě doporučuju když je možnost dávat sukulenty ven. Pro ně to platí nejvíce, ale doporučuju to dělat s jakoukoliv rostlinou, pokud to je jen trochu možné do podobných podmínek odkud pochází. Žádná přece neroste v přírodě v bytě a vyhovuje jim i střídání denní a noční teploty. Jsou daleko silnější.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 89.210 (?), 18.7.2019 17:46, zobrazeno: 3023x

Zdravím

Pěstuji aloe, základní info a praxi znám, ale chtěl jsem se zeptat někoho hodně zkušeného o několik podrobností: 

Rozesazuji řízky, klasicky do substrátu pro kaktusy, rostou, jedna tmavá po oddělení trochu zežloutla ale roste- odhaduju že asi kvůli tomu odseknutí, malými kořeny a sluncem.. ale roste.

zajímá mě:

jestli je lepší směs sukulentního a normálního substrátu než jenom ten štěrk pro kaktusy? aloe narozdíl od kaktusů roste pomalu jen v letním až pouštním klimatu ale v podmínkách teplého jara nebo podzimu roste mnohem rychleji než kaktus co má většinou kořeny jen jako ukotvení

dále co udělat a taky nedělat abych měl 100% jistotu že porostou jak mají a nezajdou na nějaký ''zbytečný'' detail

a ještě je kromě hniloby z přemokření nějaký škůdce nebo choroba, atd čeho se vyvarovat, co může ohrozit aloe i když dobře roste v přirozených podmínkách (myslím pro zdravou rostlinu v optimálním substrátu, vlhkosti i podmínkách, vůbec není řeč o těch malých nezdravě skomírajících ve stínu za oknem v bahně, co dorazí i jarní slunce nebo přezimovaných ve tmě co mají vytáhlé světlé křehké části)...             zdravou aloe ani žádný klasický škůdce nikdy neohrozil i když jich kolem bylo někdy plno, ale radši se zeptám

mám v plánu řízky nechat zakořenit v kaktusovém štěrku v malých květináčích, pak přesadit do větších s větším podílem organického substrátu, po zakořenění některé zavlažovat jen odspodu po trochách a vrch suchý - to očividně většinou spustí tvorbu odnoží a oddenků. Ty ostatní pak do větších nádob.. U toho anorganického substrátu (kamínky, štěrk, písek)  jenom dotaz: jsou některé druhy nerostů vhodnější než jiné? Nebo organický materiál a mikroflóra - jsou nějaké vhodné a nevhodné?

Ptám se asi moc detailně ale kdo se v tom vyzná, budu rád za každé info, ono s jednou či dvěma rostlinama se metoda přežije/nepřežije používá strašně špatně, tak chci do doby co jich budu mít víc postupovat s trochou jistoty. 

diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.69 (?), 27.2.2020 14:47

Dobrý den. Já bych si s tím velkou hlavu nedělal. Na zahradě (s velmi písčitou půdou) jsem při kopání rašeliniště písčitý podloží nakupil vedle a po zmrzlých do toho vysázím všechny možný sukulenty, který s příchodem chladnějších dnů uklízím domů na přezimování.

Začínal jsem s 1 A. vera. Každý rok se skoro u každé udělá odnož. V květnu je zkrátka jen do toho písku vysadím a nestarám se o ně až do podzimu. Určitě doporučuju když je možnost dávat sukulenty ven. Pro ně to platí nejvíce, ale doporučuju to dělat s jakoukoliv rostlinou, pokud to je jen trochu možné do podobných podmínek odkud pochází. Žádná přece neroste v přírodě v bytě a vyhovuje jim i střídání denní a noční teploty. Jsou daleko silnější.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.69 (?), 27.2.2020 14:48

A ještě jedna fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika