Agave a přezimování venku



host - 50.100 (?)
18.9.2018 8:02

Tak letos mě kvetla po cca 40 letech agave utahensis. Byla celých 40 let, asi třetí rok od výsevu, venku celoročně pod širým nebem, nijak v zimě nechráněná. Teď už má semeníky, zatím stále nejsou semana zralá. Tak nevím zda všechna uzrají.

Agave utahensis
Agave utahensis
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 1.12.2014 12:43

asi proto, že agave jsou sousedky = tedy nebudu radit něco, co by bylo pro moje rostliny na mém pozemku.

wink úžasné by bylo radit zahradníkovi amatérovi, kterého si najala sousedka, aby si najal zahradníka profesionála...cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.118 (?), 2.12.2014 15:52

Problém už je vyřešen. Agave dostaly kratší sestřih kolem dokola a na igelitovém suťákovém pytli jsem je sama dotáhla až do sklepa.Usadila do starých dětských vaniček a obsypala zeminou. Společnost jim tam dělá jen zapnutý plynový kotel.  Sousedku ani její povedenou rodinu jsem k tomu nepotřebovala. Za hodinu na to začala námraza. Bylo to teda "vo fous"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.7 (?), 14.12.2014 13:02

Záleží na tom jakou agavi máte. Já sám mám pod širákem celoročně řadu agaví, ale jedná se o Agavi neomexicanu, utahensis var. nevadensis a kaibanensis, harvardiana, toumenyana, parryi a jejich var. atd. a ty naše zimy spolehlivě vydrží. Dávám přes ně jen velmi lehký kryt z chvojí. A. utahensis mám venku již cca. 40 let. A že u nás zimy jsou někdy velmi nepříjemné - jsem cca 500 m n/m. Vloni mi kvetla A. neomexicana.

Agave neomexicana
Agave neomexicana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.13 (?), 14.12.2014 16:58
Zalezi opravdu na druhu.tez mam agavky celorocne vysazene z echinocereus coryphantha cylindroopuntia neobesseya nebo i gymna.zadna zimni ochrana.490m.n.m jihozapad
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.34 (?), 14.12.2014 22:51

Pánové, všechna čest Vašim pěstitelským dovednostem a úspěchům.

Téma je však o nejběžněji pěstovaném Agave americana. Přidejte Vaši zkušenost s venkovním přezimováním tohoto druhu.

Josef.

Moje zkušenosti: na mrazuvzdorné opuncie nesáhnu celý rok, rostou; několik ostatních mrazuvzdornách kaktusů mám celoročně na okenním parapetu; mrazuvzdornou agávi jsem ještě úspěšně nepřezimoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.1 (?), 16.12.2014 21:32

Dvacetiletou agave americana stěhuji každý rok do studené verandy kde je třeba 14dní -7 a nikdy nezmrzla.Důležitý předpoklad aby nebyla zalévána tak od začátku října.Letos ji mám zatím stále venku pod přístřeškem a je v pohodě.Uvidím jak se bude vyvíjet zima, kdyby přišly mrazy pod -8 tak ji budu muset uklidit.Jinak pěstuju kaktusy a ty jsem stěhoval z foliáku minulý týden před těmi mrazy.Asi před sedmi lety jsem zapomněl bedýnku s několika gymnocalycium baldianum na zemi u plotu a zůstaly pod sněhem až do jara a bylo až -20 a po zoztátí sněhu byly naprosto v pořádku a rostou dál.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Karel Sechovec - (39) - 211.129 (?), 9.11.2016 17:29

Je několik druhů Agave které jsou mrazuvzdorné, nejvíc asi A.utahensic, Parryi, Ovatifolia, Neomexican a jiné. Paní jistě myslela tu nejrozšířenější, A.americana, ta snese max -5 a to ještě na podzim před uskladněním, z jara nevydrží ani to.Já mám A.marginata a před zimováním otrhám co nejvíc nejstarších listů a uskladním, takto se dá hodně let stěhovat a je potřeba mít jednu agávi zapěstovanou, až se ta velká nechá venku zmrznout a jede se nanovo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.100 (?), 18.9.2018 8:02

Tak letos mě kvetla po cca 40 letech agave utahensis. Byla celých 40 let, asi třetí rok od výsevu, venku celoročně pod širým nebem, nijak v zimě nechráněná. Teď už má semeníky, zatím stále nejsou semana zralá. Tak nevím zda všechna uzrají.

Agave utahensis
Agave utahensis
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.216 (?), 8.9.2019 7:35

Zdravím 

Skvělá práce, úžasný výsledek, zvlášť když je z výsevu. Jenom se chci zeptat, že za tu dobu určitě musela zažít spoustu např: mokrých zim nebo prostě delší a vlhčí počasí než v přirozeném prostředí, atd... Tak jak to zvládala v tomto? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika