Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím vás, přátelé,

rád bych vás požádal o radu ohledně kaktusu. Je cca 40 let starý, mám jej v kanceláři cca 2 roky a i když byl od počátku trochu tmavší, poslední dobou si všímám, že odspodu skutečně výrazně černá. Stejně tak jsem si všiml, že na jednom místě se objevila cca 1,5 cm dlouhá a 2-3 mm široká otevřená "rána", ze které vytekla jakási hmota, která je nyní již světlá a tuhá. Celkově mi také přijde, že vršek je stále pevný a barevný, ale spodní část je hmatově jaksi měkčí, houbovitější či jak to popsat.

1) Napadá někoho z vás, co by mohlo způsobovat černání kaktusu odspodu a co proti tomu mohu udělat? Nezalévám vůbec často, ale je pravda, že stanoviště není z nejsvětlejších, pokud jde o sluneční svit...

2) Máte tip, co mohlo způsobit otevřenou ránu a jak ji případně "zacelit", resp. ošetřit?

Děkuji za vaše postřehy.

Zdraví Milan

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika