Zima byla krutá?



alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.103 (?)
20.5.2017 15:50

Jenže problém. Hluboce zasazený česnek na podzim 2016 pak na jaře 2017 vylezl, ale zdá se být slabý. Sázeli jsme se sousedem stejnou odrůdu. On má dobře zpracovanou půdu do hloubky a česnek má živiny. U mne je v hloubce něco jako písko- jíl bez živin. Vlhkost tam snad bude i v létě. Česnek bude zřejmě malý. Když to něčím povrchově pohnojím hnojivo se do hloubky nedostane. K vůli suchu a nestandardím mrazům na jaře 2017 budou letos a už jsou dosti problémy. Na jaře doba ledová a létě sucho. Zajímavé je jak je odolná nektarinka proti jarním výkyvům počasí. Krásně odkvetla-pohoda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.4.2017 10:36

Vláhy bylo dost (kousek od Brna), záhony v údolí nacucané, na kopci do hloubky min. 50cm hlína krásně mokrá. Ještě minulý týden byla hlína mokrá, když jsem zaryl, mokro bylo vidět i na povrchu v trávě. Takže bych skutečně neargumentoval, že vláhy je málo. Je to jen lokálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 4.4.2017 12:09

Všude to je jiné, já jsem před týdnem zasadil cibuli a až do dnešní noci seděla ladem v 20cm vrstvě suché půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 4.4.2017 9:42

Není od věci nesměšovat půdní sucho (nasycení zeminy), jehož stav se rychle mění v závislosti na počasí (obr.1) a stav podzemních vod, který je ukazatelem dlouhodobým a odráží srážkové deficity v řádu měsíců a let (obr.2).

obr 1
obr 1
obr.2
obr.2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 4.4.2017 10:14

To už tak bývá, že na Sahaře je sucho a na Šumavě prší. Tohle se prostě nedá generalizovat, není přece možný stav, aby celá mapa byla sytě modrá, v přírodě už to tak chodí. I jarní přísušky jsou typické pro naše podnebí ("maturitní" hicy v květnu). To, že někdo žije v suché či vlhké oblasti nelze aplikovat na celou republiku. Proto mi ty "lokální" stesky tak vadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 4.4.2017 13:31

Vždy jde pochopitelně o lokální stesky. Nikoho tady nezajímá jak je u souseda, každý píše o tom jaké prblémy má on. Já bych také chtěl aby u mne zapršelo, protože je strašné sucho. Ale když už tak dlouho nepršelo, tak by bylo lepší kdyby zapršelo až mně odkvetou meruňky. Každý máme své představy.wink Ještě, že se nedá poručit větru dešti, to bychom se stále jen hádali. smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.223 (?), 6.4.2017 3:32

Chce to reklamovat na www.chmu.cz ať ty mapy sucha atp. nezveřejňují. Jsou hydrometeorologicky nekorektní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.4.2017 8:12

Nekorektní jsou, ovšem na jakou stranu. Oni tam píšou modelová! vlhkost. Pod tím se dá představit všelicous. Podle toho čím to modelujou, jestli se podívají z okna, plastelínou, nebo to dokonce nějak počítají na logaritmickým pravítku. Tady je například teď tolik vody, že stojí v polích. Když je pole na rovině, což je málokde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 6.4.2017 9:36

U nás (uživ.nastavení) ani nepopršelo!!! Co to je 0,4mm???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.103 (?), 20.5.2017 15:50

Jenže problém. Hluboce zasazený česnek na podzim 2016 pak na jaře 2017 vylezl, ale zdá se být slabý. Sázeli jsme se sousedem stejnou odrůdu. On má dobře zpracovanou půdu do hloubky a česnek má živiny. U mne je v hloubce něco jako písko- jíl bez živin. Vlhkost tam snad bude i v létě. Česnek bude zřejmě malý. Když to něčím povrchově pohnojím hnojivo se do hloubky nedostane. K vůli suchu a nestandardím mrazům na jaře 2017 budou letos a už jsou dosti problémy. Na jaře doba ledová a létě sucho. Zajímavé je jak je odolná nektarinka proti jarním výkyvům počasí. Krásně odkvetla-pohoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.5.2017 15:58

Kruté zimě se česnek vysmál. Zasazený na podzim 2016 i na jaře vylezl kompletně, rostliny jsou veliké, zdravé, ty jarní tedy trochu menší.
   Zato nektarinka a broskev ani jedna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika