Zavíječ zimostrázový



host - 17.58 (?) 
24.7.2014 8:42, zobrazeno: 14721x

Včera jsem náhodou objevila v buxusu oschlé, vyžrané lístky. Při podrobnějším průzkumu jsem našla 4 zelené housenky a spoustu trusu a jakoby pavučinek. Tento buxus mám malý (asi 40 cm) v květináči, takže škoda by nebyla tak veliká. Ale o kus dál mám vzrostlé staré buxusy podél vjezdu do garáže. Tam jsem je zatím neobjevila. Na internetu jsem našla, že se jedná o nového škůdce zimostrázu, který k nám byl zavlečen asi z Asie, ale nikde jsem se nedočetla o prevenci a ochraně. Nemáte někdo zkušenost, jak se toho prevíta zbavit?

Díky za rady Monika

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 101.150 (?), 24.6.2015 13:39

Dobry den,
koupil jsem (v Baumarktu) Argion delta – dva postriky s odstupem jednoho tydne …. a housenky byly pryc

mil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.231 (?), 26.6.2015 21:20

Pořád mi není jasné, zda patří zimostráz mezi konifery, nebo spíše k jehličnanům. Může mi to nekdo vysvětlit? pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.83 (?), 1.7.2015 12:55

Ach to je neznalost. Ale především lenost, neboť níže uvedená informace se dá velmi snadno najít na netu. Nuže:

Zimostráz je neopadavá listnatá dřevina, patřící mezi rostliny krytosemenné.

Á propos, jak vidím to nesmyslné skloňování latinského jména Buxus (Buxusy, atd.), tak bych zabíjel. To neumíte používat hezké české jméno Zimostráz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika