Zachráním smrk ještě nějak prosím?



Stránky: 1,  2   
lenkak - (18) - 16.170 (?) 
23.2.2017 16:36, zobrazeno: 8492x

Poradíte, jestli mohu ještě smrček nějak zachránit prosím? Mrzí mne, že jsem jej nezasadila a nechala přes zimu v kontejneru. Předem děkuji.







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 147.46 (?), 23.2.2017 16:59

Jediné prospěšné využití je - prohnat drtičem a uložit na kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 23.2.2017 17:09

Není vyloučeno, že při okamžitém přesazení do půdy nějaká spodní větvička poroste. Upřímně, nejlíp to vyřešíte sekyrkou a ohýnkem, jehličí bude hezky vonět. Kupte nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.183 (?), 23.2.2017 20:09

Čas jsou peníze = zachraňovat by mělo smysl pouze v případě, že by se nejednalo o komerční snadno cenově dostupný stromek.

Takový čarověník by se například ze zdravé části zachraňoval roubováním na vitální podnož. Stromek vypěstovaný z odkopku/řízku památečního stromku po dědečkovi by se zase například ostříhal od zaschlých částí a vyholenou částí pohřížil pod terén. Z toho co by přežilo a zakořenilo by se pak zapěstoval stromek nový = ale citová cena je cca 50 hodin péče krát "minimální mzda" a máme tu poklad za cca 5k Kč (bez daní).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.28 (?), 23.2.2017 20:16

Dobrý večer. Na stromku odstraňte mrtvé dřevo a pak jej přesaďte do čisté půdy. Stromek je třeba zalít.Pokud přežije vytvoří novou korunu, které však musíte pomoci tarováním. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.22 (?), 23.2.2017 23:59

Podařilo se mi oholit takový smrček strunou. Střihl jsem ho, zatřel voskem a roste dále, takže přesně jak piše Zdeněk...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 24.2.2017 7:15

Stromek v dobré kondici ve volné půdě je něco jiného jako spíše živořící v kontejneru. Tento smrček měl být přesazený do volné půdy, nebo aspoň do většího kontejneru už před rokem. Nedivím se tedy, že takto dopadl. On by dopadl stejně i kdyby žádná zima nebyla. Tak co s ním. Koupit nový. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mjancar - (34) - 20.84 (?), 24.2.2017 9:23

Zasadit do země a ostříhat vše suché (vVyhodit se to dá vždy). Předppokládám, že to je P. Conica. Ta sice to stříhání nemá moc ráda, ale třeba to přežije. A pokud ano, tak vznikne pravděpodobně docela zajímavý patvar koruny, který po 5 letech může být docela pěkný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 24.2.2017 10:48

Kdyby to byl nějaký zvláštní kultivar, který se dá těžko sehnat,  záchrana by možná stála za to. Ale dívat se právě třeba pět let na hodně špatnou sazenici, která není nijak vzácná ani drahá moc smysl nemá. Okrasné dřeviny se kupují pro okrasu. Už jsem to psal víckrát. Zachraňovat něco spoustu let co jde lehce nahradit smysl nemá. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mjancar - (34) - 20.84 (?), 24.2.2017 13:50

Co má nebo nemá smysl si musí každý zhodnotit sám. Pro mě by to možná smysl mělo ne pro vlastní záchranu, ale pro ten výsledek. Předpokládám totiž, že by mohlo vzniknou něco tvarově zajímavějšího, než obyčejná pěkně rostlá P. conica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika