Wollemia nobilis - zkušenosti s pěstováním



host - 183.152 (?)
22.6.2019 11:30

Dobrý den,

mám zasazenou wollemii venku na zahradě a zatím žije, moc rád bych si s Vámi vyměnil zkušenosti ohledně zimování, prosím ozvěte se mi na: radim.zebrak@seznam.cz

Radim Žebrák

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 198.204 (?), 7.8.2011 9:55

Tak to gratuluju. Mě ho ve středních čechách mráz spálil hned první zimu. Horní patra sice obrazila, ale vypadá teď příšerně ;o(   Jak ho zimujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.250 (?), 5.10.2011 14:49

Zabalím do juty a ohrnu suchým listím, nahoře ale nechám jutu otevřenou a mráz ani sníh špičku nepoškodí. přihnojím draslíkem a hořčíkem a je to v poho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.152 (?), 14.12.2016 8:38

To jsou teda rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
omorika - (5) - 92.43 (?), 27.1.2012 1:09

Myslim, že filozofie o komerčním využití zahradníky nezajímá. Dovezli mi Wollemi jako spoluzavazadlo přímo z Australie, kde se dá koupit přes poštu na dobírku. Již dvě zimy ji mám v bytě na parapetě, pravidelně ji rosím a v létě je v zahradě pod stromem. Jako dar zajímavá rostlina, není moc souměrná, přírustky do výšky jsou menší a větve převislé dokonce 30 cm pod dnem vyššího kontejneru. Není náročná. Nebudu se snažit ji otužovat na naše podmínky.Nevidím v tom nic zajímavého. Je to pro nás pěkná pokojová rostlina, která se dá tvarovat. Viděl jsem ji prodávat v Polsku asi za tisíc korun. /perinovi@gmail.com/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.148 (?), 15.9.2015 9:42

Zdravíčko, píšete že se dá sehnat i za 1500, mohl by jste mi prosím poradit, kde takovou rostlinku seženu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.53 (?), 22.1.2010 10:20
Zdravím, Wollemii zimuji již druhou zimu. Kupoval jsem rostlinu cca 40 cm. Mým cílem je ji pěstovat ve volné půdě. Můj plán byl takový, že ji budu postupně otužovat. Koupil jsem ji na podzim. První rok jsem ji chtěl nechávat venku do - 8°C pak ji schovat na půdu, kde ji nechám do jara. Půda je světlá, nevytápěná. Realita byla taková, že někdy začátkem zimy listopad - prosinec uhodily náhle mrazy -13°C, rostlinu jsem nestihl schovat, jelikož jsem nebyl doma a schoval jsem ji až po 3 dnech – to už taková zima nebyla. Na půdě, kde ji zimuji, jsem také naměřil teplotu -11°C. Po prvním přezimování došlo v létě k částečnému proschnutí a rostlina přišla zhruba o 20% větví, vše ve spodní části kmínku. Poměrně pozdě, ale razantně obrazila z terminálního vrcholu a dosáhla výškového přírůstku cca 5cm = jedno nové patro. Věřím, že rostlina má šanci se na naše podmínky aklimatizovat. Tuto nebo příští sezonu ji plánuji zasadit do volné půdy a nechat ji přezimovat volně, jen obalenou netkanou textilií. S pozdravem Miroslav Kapoun
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.17 (?), 22.2.2017 0:12
Venku se nedá pěstovat - to je má konečná rada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.152 (?), 22.6.2019 11:30

Dobrý den,

mám zasazenou wollemii venku na zahradě a zatím žije, moc rád bych si s Vámi vyměnil zkušenosti ohledně zimování, prosím ozvěte se mi na: radim.zebrak@seznam.cz

Radim Žebrák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika