Vysychanie 40r borovice



host - 147.70 (?)
19.6.2019 10:12

Doporučujem veľa veľa veľ polievať, to mi hodne pomáha proti vysychaniu či už ovocných stromov alebo kvetín a zeleninovej záhradky. :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 182.227 (?), 9.6.2019 21:14

Jestli se zaleje, něčím postříká je v podstatě jedno. Má to holka holt za sebou. Těch pár svazečků jehličí na dvou větvích taký strom neuživí. Možná bude ještě živořit aby příští rok uschla celá.

Fotku jsem si zvětšil, zesvětlil a i tak vůbec nevím co to je za borovici. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 9.6.2019 21:36

Jo, jestli borovice, nebo i smrk uschne suchem, už mladými výhony suché větve neobráží. Naproti tomu má snahu obrážet tehdy, když jehličí opadlo v důsledku houbové choroby. Jestli borovice trpěla dlouhodobým suchem, to je jen spekulace. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 9.6.2019 23:01

Borovice suchem rozhodně netrpěla.Trošku jsem zapátral mezi rostlinolékaři, přeci jen je to jejich parketa.Podle toho uschlého modřínu a přeživších loňských jehlic by se mělo jednat o houbovou chorobu červená sypavka borová (Scirrhia pini). Mezi hostilské rosliny Scirrhia pini patří rod borovicovité (Pinaceae) borovice, jedle,douglaska, jedlovec,modřín a smrk.Červená sypavka borová decimuje borovice na jižní moravě, ve slezku a ve východních čechách.Podobná sypavka borová hnědá (Scirrhia acicola) decimuje v jižních čechách porosty borovice blatky.Obje sypavky byly do evropy zavlečené z amerického kontinentu a jsou povážovány za karanténí a tudíž by se měly hlásit nejblišší stanici SRS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.70 (?), 19.6.2019 10:12

Doporučujem veľa veľa veľ polievať, to mi hodne pomáha proti vysychaniu či už ovocných stromov alebo kvetín a zeleninovej záhradky. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika