Umirajici stromecek



Stránky: 1,  2   
jofree - (40) - 134.151 (?) 
21.7.2017 21:16, zobrazeno: 4809x

pekny den, bohuzel po 6ti letech nam zacal odchazet tento jehlicnan, na jare byla spalena jenmala cast, kousek jakoby od moci kocura, ale pak se to strasne rozsirovalo dale, zkouseli jsme lecit ale neuspesne, ter stromecek po tech letech odchazi uplne, neviz zda je to nedostatkem vody, sem tam prsi, notabene cele dopoldene je ve stinu, mel by mit klid.. diky za rady

1
1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 77.142 (?), 21.7.2017 21:49

Jehličnan ve štěrku? Netvrdím, že je to příčina odumírání, ale v mulčovací kůře by mu bylo líp. Má dost místa na kořeny, není pod ním beton nebo tak něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jofree - (40) - 134.151 (?), 21.7.2017 22:16

omlouvam se za preklepy, pisu z tabletu a to je strasny, stromek ma normalne k dispozici krasnou hlinu.. pod tim kamenim, je tam uz tech zminenych par let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.116 (?), 21.7.2017 22:35

A jak je na tom s vláhou? Smrčky koření mělce, v horkách zálivku potřebují. Mě loni uschnul jeden mini, co jsem měla řadu let (jednou v horku přeschnul a už to nerozdýchal). Navíc všechny stálezelené potřebují občas zalít i v zimě při oblevě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 22.7.2017 7:34

Bohužel u konik se to někdy stává. Tam bude kombinace vícerého. Pak, koniky bývají napadány sviluškami. Možná tento případ. Je třeba s tím počítat. Jinak k tomu zalévání přes zimu. Psal jsem to už mockrát. Na písčité půdě, jako má Lída, zalévat přes zimu můžete. Snad škody moc nenaděláte. Jinak ne. V zimě je vláhy skoro vždy spíš nadbytek a zaléváním situaci spíš zhoršíte. Že je vláha pro rostliny nepřístupná, protože je voda zmrzlá je další věc.  P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.116 (?), 22.7.2017 9:43

Píšete, že jste ho zkoušeli léčit - jak?   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.28 (?), 22.7.2017 21:43

Dobrý večer. Mám opačné zkušenosti. Stromky je třeba i v zimním období zalévat při oteplení, za předpokladu že není sníh. Převládá názor, že stromy v zimě zmrznou, ale oni bohužel uschnou. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 23.7.2017 7:33

Mohou uschnout, protože je pro ně voda nepřístupná. Je zmrzlá. Při rozmrznutí je však již vláhy v drtivé většině nadbytek a stromky při dalším zalití mohou být na tom hůř.

Kdysi v dávných dobách jsem se taky řídil tím, že by se rostliny při oblevě měli zalít. Přeci všude se to píše. Až právě zkušenosti, že zalité rostliny přežívaly zimu hůř, někdy i o hodně hůř než rostliny, na které jsem se se zaléváním vybodl, jsem zjistil, že doporučené a stále omílané věci mohou být pěkné hlouposti. Zkuste si po rozmrznutí vzít vyrytou zeminu a zmačkněte v ruce. Jestli dlaň bude vlhká, vysvětlete mi proč ještě zalévat. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.124 (?), 23.7.2017 10:05
P: "...stále omílané věci mohou být pěkné hlouposti...". Máte pravdu v tom, že automatické a slepé preberanie pokynov z príručiek môže byť škodlivé, vždy ich treba prefiltrovať cez realitu a riadiť sa "sedliackym rozumom". Ak je v zime dosť snehu alebo pred zamrznutím boli dažde, tak polievať netreba. Ak bola celá zima suchá, a zemina je aj "na omak" bez vlahy, tak podľa potreby zalejem. (Ako nie úplne presnú analógiu uvediem, že keď som hrával futbal a trénovali sme dvojfázovo v horúčave nad 30°C, tak sme vypili aj 6 litrov tekutín. Ak je vonku 38°C a deň preležím na gauči a s klimatizáciou, tak mi stačia aj 2 litre. Alebo: dotankovávanie nádrže auta závisí od odjazdených km, a nie od času ktorý uplynul od posledného tankovania). Rozdiel je v tom, že rastliny nám o miere svojho smädu nevedia nič povedať, ani im nesvieti kontrolka ako v aute, a preto ak sa neriadime tým sedliackym rozumom, tak im môžeme ublížiť. (P.S.: Nemýliť si rozum "sedliacky" s "vidláckym" 😉). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 23.7.2017 11:36

Pane Hlavatý, máte samozřejmě pravdu. jestli je opravdu v zimě sucho, je potřeba zalít. Ovšem ta situace bývá právě v zimě velmi, velmi zřídka. Může se to stát třeba u rostlin v květináči v dešťovém stínu. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika