Thuja Smaragd usychá zevnitř



Stránky: 1,  2   
host - 215.203 (?) 
28.9.2011 9:09, zobrazeno: 20395x

Dobrý den, letos na jaře jsem koupil 10 thůjí Smaragd 110 cm vysokých. Celý rok bez výrazného přírůsku a nyní začíná všech 10 ks uvnitř prosychat.V srpnu podle rad zahradníka pohnojeny Cereritem.Myslím že i zálivka byla dostatečná.

Prosím o radu, půjdou vůbec zachránit?

Kupoval jsem tak vysoké, protože tam máme posezení a potřebovali jsme tam vytvořit soukromí.

Děkuji za rady.    Zdenek


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 215.203 (?), 28.9.2011 9:10

Ještě jedno foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.18 (?), 28.3.2012 13:25

Dobrý den, měla jsem s tůjemi stejný problém, zahradník mi poradil, abych je několikrát přihnojila tzv. "hořkou solí" a ono to pomohlo. To prosychání je totiž způsobeno nedostatkem hořčíku v půdě. Hořká sůl dá běžně koupit v zahradnictví a není drahá.

S pozdravem Jana 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.99 (?), 28.3.2012 14:45

Moc Vám děkuji paní Jano.Zítra se stavím v zahradnictví, koupím a pohnojím.

Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 28.3.2012 20:54

Hořká sůl pomáhá jen v některých případech při hnědnutí jehličí u jehličnanů. U thůjí je častější kombinace nestejnoměrné závlahy (ideální je kapková závlaha každou noc), nedostatku světla (např. blízko sázené rostliny, měly by být cca 70 cm od sebe) a nedostatku hnojení. V těžkých půdách může být naopak problém s přemokřením (tam se nesmí vysazovat do jam, ale na povrch a obsypat). Ideální je pak zamulčování půdy kolem výsadby (piliny nebo kůra, vrstva cca 15 cm).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
DeveTer - (18) - 168.14 (?), 19.5.2014 14:34

DObrý den

Mám problém s thůjema. Leta se o ně nikdo nestaral a ted s tím začínám já.  Po přečtení několika článků už vím jak zalévat, hnojit a podobně. Jen ale k problému. Thůje mají úplně hnědé vnitřky - což jasná rada zní otřepat. Žádné breberky z toho nelítají, tak soudím, že byla nedostatečná závlaha v kombinaci s nedostatkem hnojiva. Postříkala jsem je solí a po malých dávkách hnojím. Jen by mne zajímalo, zda ty vnitřky vůbec obraší. Některé jsou fakt v dezolátním stavu a zbydou prakticky jen ty krásné ted zelené konce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 19.5.2014 22:53

Vevnitř neobrazí, nemají proč. Nemají tam světlo, tak tam fotosyntéza neprobíhá. Žádný takový jehličnan není vevnitř zelený (kromě mladých sazenic).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
DeveTer - (18) - 168.14 (?), 20.5.2014 7:51

děkuji za reakci.Jen mě to ještě více znepokojilo... Jsou to košťata momentálně..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 20.5.2014 13:02

Nebojte, při dobré péči budou za nějaký čas krásně zelené a hnědé části se schovají dovnitř wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
DeveTer - (18) - 168.14 (?), 20.5.2014 22:39

Ještě jednou díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika