Stříhání rezavých částí horizontálního jalovce



Maradost7 - (1) - 35.244 (?) 
3.7.2017 15:00, zobrazeno: 6713x

Až do loňska jsem měla překrásný velký jalovec. Letos po zimě se objevily rezavé části větví. od kořene do poloviny délky větví. Konce jsou dosud krásné.Lze to nějak napravit? Na rezavých částech se začala objevovat nepatrná obnova. Čekala jsem s řešením ale nyní se to zastavilo. Mají se ostříhat celé větve?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 9.129 (?), 3.7.2017 18:57

Rezavýmí částmi myslíte napadení rzí hrušňovou, předpokládám. Pokud je to masivní napadení a ne jen jeden flíček na jedné větvi, tak bych řekl, že perspektiva není dobrá. Rez ve dřevě nelze vyléčit a přestože se teď "zatáhne", tak příští jaro se opět objeví "oranžový hnus". Jediné řešení je odstranění napadených částí - pokud je napadena větev až hluboko uvnitř keře, tak odstranit celou větev. Tento rok ustřihnete několik větví, keř nebude hezký a bude oslabený. Za rok nebo dva ustřihnete další větve a nakonec keř vykopete. Bude Vás to stát jen práci a čas, který ztratíte a za který by tam mohla narůst nová, pěkná rostlinka. Trváte-li na jalovci i přesto, že ho lze nahradit mnoha jinými koniferami, existují druhy jalovců, které nejsou náchylné k napadení rzí hrušňovou. Podle Vašeho popisu bych tedy doporučil nemocný jalovec zlikvidovat raději hned, vysadit něco nového a mít jistotu, že za pár let tam bude pěkná okrasná rostlinka a ne polomrtvé torzo starého jalovce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.116 (?), 3.7.2017 21:36

Pokud se vám poklesem některých větví objevily starší rezavé jehličky na vnitřních částech keře, tak já to nechávám, ony to během léta nové přírůstky přikryjí (dělá mi to J.h.Golden Carpet). Ale také mne to štve.  Jenže poslední léta byla suchá a horká, tak jalovce dostaly zabrat. Pokud ho ostříháte, tak ho pravděpodobně zlikvidujete. Asi bych počkala, jestli se letošní rok trochu "nespraví".            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 4.7.2017 10:04

Jaké má ta Vaše krása vláhové poměry? Přihnojujete-např. hořkou solí? Jestli jsou některé části zcela suché-drolí se-tak je můžete odstranit-vytřepat, suché části větviček odstříhat... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika