Stříbrný smrk - odumřel?



host - 188.59 (?) 
22.6.2017 0:10, zobrazeno: 3621x

Koupil jsem na loni podzim v zahradnictví dva stříbrné smrky vysoké asi 120cm a zasadil je. Zimu přečkaly, na jaře ale jeden začal reznout a opadávat a to tak silně, že jsem ho vykopal a spálil. Ovšem druhý zůstal zelený, jen doteď nevyhodil žádné nové výhony a ani se nechystá. Jakoby větvičky-pupeny zaschnuly, ale nerezne a jehličí neopadává, drží. Mám to vzdát nebo je naděje ještě za rok na jaře? Raději posílám foto.a děkuji za rady.

smrk
smrk
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.58 (?), 22.6.2017 9:44

Proč byste to vzdával? Může mu chvíli trvat, než zakoření na novém místě. Dala bych mu nad kořeny nastýlku z posekané trávy (smrky koření mělce) a občas ho důlkadně zalila, hlavně v těhle vedrech. Zalil jste je občas přes zimu?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 22.6.2017 10:00

Před mnoha lety jsem zasadil vánoční smrk, který se prodával v kontejneru. Sadil jsem ho do těžké jílovíté půdy. Mnoho let vůbec nerostl, uvažoval jsem, že ho vykopu. Nicméně letos se rozjel jak strhaný. Buď mu už kořenová soustava dokázala zajistit výživu v nevyhovující zemině, nebo mu pomohla několikerá zálivka hořské soli plus nějaké to podpůrné hnojivo, které jsem rozhazoval kolem a i k tomuto smrčku.

To je má zkušenost se smrkem, byť ne přímo se stříbrným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.129 (?), 22.6.2017 12:29

A nechcete si zasadit některý z těch mojich? Zdarma, resp. za odvoz daruji smrček stříbrný i ztepilý.
PS: přibližná výška >10 metrů.

Smrček sem, smrček tam, co já s nimi udělám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika