Stříbrný smrk



host - 214.193 (?) 
14.5.2015 14:55, zobrazeno: 11298x

Najednou mi po deseti letech začalo reznout jehličí na zakrslém stříbrném smrčku. Není to jen pár větviček, je to už skoro celý stromeček. Je to tak půl na půl.

Poraďte co s ním, nevím si rady a nerada bych o něj přišla.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.7 (?), 14.5.2015 20:40

Nemůže to být sypavka - houbové onemocnění - postřik fungicidem?   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.170 (?), 19.5.2015 15:03

Mám dva stříbrné smrky. Jeden malý, jeden velký. Oba během tohoto května zašly. Kolegyně při zmínce o problému reagovala, že její dceři také během posledního měsíce odešla řada 5 stříbrných smrků a další den donesla noviny, kde píšou, že tento druh smrků odchází v podstatě po hektarech. Už si lámu hlavu, čím jeho krásnou barvu a šíři nahradím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 19.5.2015 15:54

Dobrý den,

s největší pravděpodobností se jedná o napadení mšicemi, které letos v určitých částech republiky takto zdecimovali především stříbrné smrky a v menší míře i smrk pichlavý. Pomůže postřik proti mšicím, nicméně musí se postříkat celý strom, což může být někdy problém. V mém okolí takto odešli skoro každému, kdo postříkal tak je zachránil. Může pomoci i očekávané počasí, ochlazení a déšť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.114 (?), 20.5.2015 23:50

Dobrý den,

mám obdobný problém, smrček během 14-ti dní takto zrezl, zelené jsou už jen nové čerstvé výhonky. Mšice jsem hledal, ale nenašel.

Prosím o radu co s tím. Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 21.5.2015 10:24

Máme takto napadené 4 stříbrné smrky 15 - 20 m! Bohužel postřik není v rámci jejich velikosti možný a tak čekám, zda přijde ochlazení a stromy se podaří zachránit anebo budu muset zasadit něco jiného. Buď se jedná o mšice nebo houbu. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 21.5.2015 10:53

Opravdu letos to je na 90 % u všech mšicemi, kde v jaké oblasti jste? Pokud již mšice nevidíte tak bud již nemají z čeho brát nebo pomohl déšť, ale malé černé zbytky by jste tam možná našli. Klidně bych jej postříkal, může se ještě zachránit, v mém okolí takto odešli všem, kdo postříkal tak je zachránil a začínají nyní již znovu obrážet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.114 (?), 21.5.2015 18:01

Bydlíme u Brna. Dnes jsem to prohlížel znovu a důkladně a po mšicích ani stopa.

Mám to postříkat i tak pro jistotu? A pokud ano co mám koupit na mšice? Vůbec se v tom nevyznám..:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.114 (?), 21.5.2015 18:48

Tak opravuji můj předchozí příspěvek, našel jsem na smrcku toto, předpokládám že se jedná o mšice, ano?

Takže co tedy koupit na postřik?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika