Skutečně zakrslý jehličnan



pegos - (21) - 196.165 (?)
28.8.2019 21:31

Dobrý den, já bych chtěl poprosit kdyby někdo mohl ukázat pro inspiraci fotky záhonu, na které jsou skalničky a zakrslé jehličnany.

Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 63.2 (?), 30.12.2017 15:33, zobrazeno: 2816x

Dobrý den. Prosím o radu. Rozhodla jsem se předělat zahradu, a kolem plotu nasázet nějaké stromy a keře(nyní tam v houštině rostou jehličnany, které podle majitele měli být zakrslé, ale nyní už dosahují výšky 4M) ráda bych nějakou borovičku co doroste opravdu do max.2M výšky +  keře pokud možno s listem do žluta (do polostínu).

Můžete mi prosím doporučit druh ať už borovice nebo jiného jehličnanu, který je skutečně zakrslý a nebude mít za 6let výšku několika metrů.

Dívala jsem se na internetu, ale přeci jen raději si nechám poradit od lidí co žijí zahradou a mají zkušenosti, než skočit na špek prodejcům.

Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.153 (?), 30.12.2017 18:15

Borovice do 2m výšky je třeba borovice kleč (Pinus mugo), spousta různých variet, rostou ale hodně do šířky. Jinak do požadované výšky je hodně jiných jehličnanů, chce to podívat se po netu. Některé rostou ploše, jiné kuželovitě, jiné zas samy drží kulatý tvar. Keřů do polostínu je také dost, záleží na tom, jak vysoké, široké by měly být - jaká je vaše představa...

Já ty své také vybírala očima na netu a pak porůznu sháněla.

Jen se musíte pořádně dívat na udávanou velikost, pokud udávají výšku po 10ti letech, bývá konečná výška většinou zhruba dvojnásobná.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pegos - (21) - 196.165 (?), 28.8.2019 21:31

Dobrý den, já bych chtěl poprosit kdyby někdo mohl ukázat pro inspiraci fotky záhonu, na které jsou skalničky a zakrslé jehličnany.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika