Sekvoj obrovská



Andreska - (1) - 5.100 (?) 
17.1.2010 11:48, zobrazeno: 18015x

Dobrý den, mám 11letou sekvoj obrovskou, kterou jsem si vypěstovala ze semínka. Dřívě jsem ji na zimu před největšímy mrazy sklízela, ale teď je tak velká, že manipulace je obtížná. Podcenila jsem zimní "ochranu" a i při těch mrazech co tu byly jsem ji nechala v kontejneru venku. Mám teď ale strach jestli nezmrzla... květináč jsem obalila bublinkovou fˇolií, ale nevím jestli už není pozdě. Má někdo nějaké zkušenosti?

Taky by mě zajímalo přesazení do voolné půdy, četla jsem pár článků jak ve volné půdě začne hrozně rychle růst, tak nevím zda výsadba do zahrady je vhodná. Děkuji všem za jakékoliv informace.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.225 (?), 17.1.2010 17:38

Problém je v názvu, podle kterého není patrné, co vlastně máte za rostlinu.Sekvoje vždyzelená je jako tmavá jedle a v našich podmínkách zmrzne.Sekvojovec obrovský má jehličí kolem větviček a spíš připomíná nějaký cipřišek.Ten by venku vydržel, ale opravdu není do malé zahrádky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.100 (?), 17.1.2010 18:10

Semínka jsem koupila v Sequoia parku v USA, bude to Sequoia gigantea. Má jehličí kolem dokola...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 30.11.2010 21:11

Dobrý večer. Sekvoj obrovskou najdete ve čtyřech exemplářích na Šumavě v obci Kubova Huť. Tato obec je 1000m.n.m. Rostou na zahradách. Zde je velice hodně  sněhu. Sníh končí kolem 5. května, půda je kamenitá a dobře rostou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.97 (?), 15.5.2017 18:43

já koupil půl metrovou sekvoj a zasadil do mého parku a teď na to koukám, tam je malinkým písmem na té cedulce mrazuvzdornost do -15, tak to jsem myslel, že má větší, přežije to chuděra u nás zhruba ve 350 m.n.m?

je tam Sequoiadendron giganteum, někde z Holland grown@boskoop

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 15.5.2017 19:26

Sekvojovce obrovské jsou u nás k vidění leckde v parcích, takže u nás přežívá. Choulostivější však je a zmrznout může.  Chce to chráněnou polohu.  P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 16.5.2017 8:15

Četl jsem, že s každými 100 lety života se odolnost proti mrazu zvyšuje asi o 1 stupeňwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.246 (?), 18.5.2017 10:11

Asi 50cm sekvoj jsem nasadil pred 3-mi lety primo ven na zahradu. Uz pri koupi byl stromek trochu omrzly, bez problemu to zvladl a hezky obrazil. Pres zimu zase trochu namrzl, a zase to bez problemu dal. A letosni mrazivejsi zimu jiz neomrzl prakticky vubec. 

K tomu mam v kvetinaci sekvoj cca. 20cm, stari nevim. Na zimu zustal nijak nezakryt, jen kvetinac jsem umistil do zavetri. No a v tuto dobu cekam jestli to zvladne, zmrzl temer cely, jen vetsi cast kosternich vetvi je zelena, jehlici zadne..

Asi to i odpovida tomu co jsem se o nem docetl. V nasich podminkach namrza jen prvnich par let, pak uz mu to nevadi. A i po namrznuti velmi dobre obrazi..  Tak jsem zvedav co teda udela ten muj mensi temer zmrzly exemplar.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika