Reznutí cypřišků, ale ne thují



host - 10.216 (?) 
31.7.2017 23:33, zobrazeno: 5118x

Mám cypřišky v řadě s thujema, 1 thuje a 3 až 4 cypřišky, atd.. Velikost asi 1,5 m a více, stáří cca 5 let. V hloubce jílovitá půda. Cypřišky mi od kmene rezavějí, ale thujím nic není. Prosím, poradíte, jak zachránit cypřišky? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.106 (?), 1.8.2017 0:02

Zevnitř od kmene bude časem reznout všechno. Cypřišky oproti thujím chtějí víc vlhkosti.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.216 (?), 1.8.2017 16:53

Mockrát děkuji, Lído. Jen upřesním, některé cypřišky přihnojuji hořkou solí a zalévám, jiné nechávám schválně bez péče. Všechny však reznou úplně stejně. Navíc jeden cypřišek už zrezl úplně celý. Děkuji za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 1.8.2017 20:52

U jehličnanů, aby byly hezké, je potřeba aby stále rostly. A to je někdy potíž. Právě cypřišky jsou celkově náročnější než tuje a jestli právě aspoň trochu nerostou, vypadají po nějakém roku dost bídně. To bude pravděpodobně i Váš problém. Chtělo by to pravidelně přihnojovat. Hořká sůl je jen na doplnění hořčíku když chybí. Hnojivo to není. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 1.8.2017 21:13

Už tady o tom byla zmínka v několika vláknech. Cypřišky (zejména Cypřišek Lawsonův) není vhodný na živé ploty na otevřených stanovištích plně osluněných. Po několika letech začne hnědnout a obvykle přes veškerou péči zajde a nebo jen skomírá. Je to pomsta zahrádkářských řetězců. Napěstovali něco, co je použitelné jen velmi omezeně a nabízí to bez potřebných informací.

Nejhorší verze je kombinace živého plotu cypřišek s thůjí. Když se plot rozroste, cypřišky chcípnou a zbude děravý plot, který už v podstatě nejde pořádně zacelit. Nejvhodnějším řešením je začít znova a před tím si o tom něco přečíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.216 (?), 2.8.2017 12:15

Mockrát děkuji za radu, tušil jsem takový závěr, že jsem to "zvoslil" hned od začátku. Pokud nechám původní zdravé cca 2m thuje a do míst mezi nimi (kde vyndám ty cypřišky) nasadím třeba 1m thuje, budu mít šanci v budoucnu na živý plot? Ještě jednou děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 135.219 (?), 3.8.2017 9:58

Nebála bych se toho. Nějakou dobu byste stříhal jen ty 2metrové a ty metrové, až by trošku přerostly ty velké. Bude to pár let vypadat blbě, ale díry by se měly zacelit. Ty nově vysazené thuje budete muset nějakou dobu pořádně zalévat, velké thuje stáhnou většinu vody pro sebe. Já minulý rok prodlužovala živý plot z thují. Čili mám část hezkého vysokého plotu a na to navazuje zatím nižší plot z thují. Příští rok už by mohly být výšky vyrovnané. Na jaře okolo thuji rozhazuji granulovaný kravsky hnuj a poté zapravím trochu hráběmi- rostou jak divý a vypadají zdravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.51 (?), 3.8.2017 11:10

Přeji hezký den a mockrát děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika