Reznutí Cypišů



host - 182.227 (?)
8.12.2018 14:44

Těžko říct, co máte. Cypřišek na kmínku jsem snad ani neviděl. Spíše to bude něco jiného, ale to je jedno. Tyto rostlinky jsou venkovní a v bytě zahynou. P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
TomasCi - (2), 26.7.2003 23:37, zobrazeno: 26661x
Moc prosím o radu, co s Cypřišema, které reznou od spodu a někteří dokonce uprostřed, výška cca 2m, dostatečně zaléváme ale nevíme si rady, jak reznutí zabránit a bojíme se aby Cypiš úplně nezrezl a neodešel. Proto budu vděčný za jakoukoli radu na můj mail TomasCi@centrum.cz.
Předem děkuji !
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 1.8.2003 12:21

Cypřiš určitě na zahradě nemáte, leda cypřišek či zerav. Reznuti je buď od psa, díky mokré zimě, nebo rzi. Nejlépe je použít přípravek Dithane, aplikovat co 10dnů během 1měšíce. A přestat příliš zalívat, když tak každý den večer rosit celou rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 29.8.2003 18:36
Mě taky pěkně zahnědly a pak nakonec všechny zahnědnuté uschly úplně. Používal jsem několik přípravků dle rad zahrádkářů, ale nic platné.... všechny jsou fuč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
eD - (22), 5.8.2003 16:09
Dovolím si zkopírovat jednu zprávu, kterou jsem si zde mezi radami našla. A která dost pomohla. Na zahradě mám cypřiše a také mi letos začaly reznout, vypadalo to, že mají málo vody, leč vodou to nebylo a začaly mi dokonce celé usychat. Takže zde zkopírované:
Asi před třemi léty mi můj živý plot z tújí- jasně zelený kultivar
asi 1,5m vysoký. Když jsem zašla na radu k odborníkům bylo mi řečeno, že je to pravděpodobně houba a doporučili mi opakovaně stříkat od května do září když je horko a vlhko fungicidy /novozir/ asi po měsíci.
Zabere to nějaký čas, ale túje se zachránily.
Nejdříve jsem myslela, že je to suchem, ale když to stále pokračovalo a bylo vlhko bylo mi jasné, že to tak nebude.
Ještě dodávám: zpočátku jsem stříkala po 14 dnech, v mezičase jsem dávala trochu "hořké soli", prodávají to také v semenářstvích, a to buď roztok či krystalky, volila jsem krystalky, aby se živiny uvolňovaly postupně. 90 % jsem zachránila. A v těchto parných dnech se snažím zajistit jim dost vláhy, aby netrpěly suchem. Přeji úspěch...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.94 (?), 14.5.2006 9:43
Mam jich 350 a po 2 letech se zacali tvorit bobulky na vetvich a potom chradne a uschne , kde je zakopany pes? Hnojiva a vlahy maji dost.  Dekuji za odpoved   Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.219 (?), 3.8.2017 9:48

Netuším, čím to je. Ale... Nemyslím si, že by to mohlo být suchem. Mám na zahradě řadu cypřišků (na střídačku ´´modrý´´ a ´´žlutý´´) asi 8 let. Za tu dobu nebyly mnou ani jednou zalité, rostou na svahu, čili voda odteče pryč. Hnojeny nikdy nebyly, při výsadbě byla přidaná trocha rašeliny. Jsou na přímém slunci po celý den, rostou v píščité hlíně. A jsou nádherné. Osobně si myslím, že nemají rády časté stříhání. Já ostříhám jednou ročně jen jednu stranu plotu, druhou až další rok. Čili mohou pořád růst, ale je fakt, že na to mám na zahradě prostor a asi se mi i více líbí neostříhaný plot z cypřišků, než ostříhaný. Reznutí zevnitř (a následné opadání jehličí u kmene) je normální. Pokud bych chtěla plot na stříhání a nechtěla, aby se pomalu rozšiřoval, tak bych cypřišky nevolila. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.120 (?), 2.8.2017 22:15

Dobrý den, mám od podzimu na zahradě pod folií a kůrou Cypříšky Lawsonovy, některé uschly - úpně zhnědly (hodně kamene, či úplně v kameni), bohužel jsem nevěděl že se přidává a smíchává rašelina s půdou místní... ale co mě trápí víc, je to že u těch krásně modrých se teď projevuje ze spoda uvnitř světle zelená až žlutá barva části vnitřních větví či komplet... jakoby to hnilo či se předělávali na jinou barvu, je to nějaká choroba, či moc vody se zalévání??

děkuji moc za radu Míra Jakoubek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.106 (?), 2.8.2017 22:30

Všem jehličnanům uvnitř (od kmínku), kde nemají světlo, postupně hnědnou a opadávají jehličky. Pokud je to u vás takto, je to normální - zkuste se někdy zespodu podívat do vzrostlé borovice, také nemá jehličí až ke kmeni.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 56.182 (?), 8.12.2018 13:24

Dobrý den,

prosím o radu. Koupil jsem cypřišek na kmínku, přes léto jsem ho měl pod pergolou a byl stále pěkný. Na podzim jsem ho přestěhoval do místnosti, kde mě začal po měsíci usychat či reznout.Nemám zkušenosti a nevím co dělati, aby neuschnul, byla by ho škoda! 

Děkuji za radu a jsem pozdravem Lipp Miroslav, lipp.miroslav@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 8.12.2018 14:44

Těžko říct, co máte. Cypřišek na kmínku jsem snad ani neviděl. Spíše to bude něco jiného, ale to je jedno. Tyto rostlinky jsou venkovní a v bytě zahynou. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika