Půda pro záhon borovice a vřesu



Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 40.144 (?) 
9.2.2018 0:00, zobrazeno: 5493x
Ahoj nevím přesně kam dotaz umístit tak ji dám sem Chtěl by na jaře vytvořit záhon u domu který je vsazen mezi zámkovou dlažbu. Velikost je asi 3 na 4 metry. Chtěl bych tam zakomponovat zakrslou borovici místní kamenivo v různých velikostech a do toho zakomponovat něco na styl vřesu či nízkých trav, část mrtvého kmene. Něco na styl vysokohorské krajiny. Jde mi o to jaká půda by pro takový biotop byla vhodná. Nevím jestli půda vhodná pro běžné dostupné vřesy či zakrslé trávy je vhodná zároveň pro borovici. Prostě bych potřeboval poradit co k sobě nakombinovat cx a jakou použít hlínu aby to mělo vše hlavu a patu. Myslel jsem smíchat kvalitnější hlínu černou s pískem a do toho namíchat trochu nějakého kyselého substrátu " rašeliny" Předem děkuji za rady.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.106 (?), 9.2.2018 13:49

Přídavek písku je vhodný jak pro trávy, tak borovici. Pokud chcete sázet vřes (kyselomilný), musíte mu přidat dost rašeliny. Zjara kvetoucí vřesovce (Erica carnea)  rašelinu nepotřebují.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 9.2.2018 23:35

Záleží, jakovou máte tu původní hlínu. Pokud není moc s vápnem, stačí přimíchat hodně rašeliny a kopaného písku. Pokud vápenou, budete muset vyměnit všechnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 6.244 (?), 11.2.2018 10:26
Místní hlína je spíše těžká jílovitá. Na vrchu bývá tak 10 cm ornice středně hnědé hlíny. Asi nijak úrodné. Mám tu hlínu z kompostarny, nebo mohu mít hlínu podstatně tmavší která bych řekl je plně dostačující do záhonu. Tu jsem myslel promíchat s pískem. Abych nemusel kupovat větší množství rašelinné složky napadlo mě dávat rašelinu pouze do míst kde budou dané vřesy? Jak se pozná že půda má v sobě více vápenné složky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 11.2.2018 10:36

Určitě by stačilo jen pod vřesy - tam bych ale zryla a cca polovinu nahradila smícháním původní zeminy, rašeliny a písku. Pod borovice stačí přimíchat jen ten písek(je levnýwink) Na test vápna v půdě je nějaká finta, ale myslím, že se dá koupit i nějaká testovací sada. Zkušenosti nemám. Ale půda z kompostárny bývá provápněná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 11.2.2018 11:24

Silně vápenatá půda pění po polití octem, protože kyselina vytěsňuje z CaCO3 bublinky CO2 (jako sodovka). Čím je vápence v půdě méně, tím potřebujete silnější kyselinu. Půda pro vřesy by neměla pěnit při polití 5% kyselinou HCl (chlorovodíková 30% ředěná 5 díly vody).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika