Proč rezaví cypřiš



host - 200.11 (?) 
17.8.2016 10:32, zobrazeno: 9849x

Dobrý den,

máme rok zasázené cypřiše a letos na začátku léta nám začaly reznout od středu (před 14 dny jsme použili hořkou sůl, ale přijde mi, že se reznutí nezastavilo). Zaléváme podle počasí. Když je horko tak i každý den. Cypřiše jsme sázeli do zahradního substrátu (na zahradě máme cca 0,5m hlíny, pak postupně přechází na písek).

Prosím o radu co je špatně. Děkuji Vedral


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 17.8.2016 13:57

No to by mne taky zajímalo, už jsem taky pár těch cyprišů vysadil a všechny dopadly stejně. Po čase začaly reznout a rezly a rezly až zrezly úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 133.1 (?), 17.8.2016 15:08

Stav cypřišku mi přijde normální.

Jednak narůstá zelený (v tomto případě spíše modrý) "plášť" rostliny a vnitřek je zastíněn; tím pádem poklesá fotosyntetická aktivita...

Jednak se (logicky) jedná o nejstarší větvičky a těch se každá rostlina zbavuje, "odsaje" z nich možné živiny pro tvorbu nových větviček po obvodu koruny.

A blíží se podzim.

Jako závadu vidím použití zahradnického substrátu (tedy pokud nebyl řádně promíchán cca půl na půl s půdou ve výsadbové jamce.

A také pozor na (dlouhodobé) přelití (je horší, než krátkodobější sucho); pozor na přehnojení...

A guru: u Vás mne to překvapuje. Vám Vaše cypřišky nenaslouchají a neřídí se tím, co jim poskytujete?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.8.2016 22:29

Tyhle cypřišky nesnáší vysazení na plné slunce (je tady už o tom několik vláken). Obvykle se to ale projeví po dosažení větší výšky (přes 1 metr), kdy je už příležitostná zálivka nedostatečná a rostliny postupně uschnou.

Ale, jak píše Josef, cypřišek na fotce se jeví zatím celkem normální...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika