Přezimování sazenic smrčků v květináčích



host - 1.251 (?)
13.10.2008 23:44

Posbírané kaštany Jírovec Maďal přes zimu v suchu vyschnou a ve vlhku rády plesniví. Podle mých zkušenosté je nejlépe nasbírané kaštany tak do 10 dnů zasadit tak 5 centimetrů do země nebo někde v lese pod stromy do listí.  Je třeba je dávat někde, kde je méně myší.  Klíčivost mi vychází tak 50 %

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 209.65 (?), 12.10.2008 1:14, zobrazeno: 15700x

Mám venku na lodžii v jednotlivých květináčích různě velké (5 - 25 cm) sazenice smrčků. Jakým způsobem je mám přezimovat? Mohl bych je dát do podzemního pískovcového sklepa, kde máme brambory a jablka, bojím se však že ve tmě zajdou . Když je ponechám venku, hlína v květináči zmrzne a asi (kromě toho že se květináč roztrhne) poškodí kořínky. Když je dám do technické místnosti domu kde je kotel, budou v teple a místnosti s malým okénkem severním směrem, kde bude málo denního světla (v zimním období jen šero). V samostatně stojící zděné garáži, kde je v největších mrazech asi do - 10 st. C je sice také mohu umístit, ale opět jen ve tmě.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 79.126 (?), 13.10.2008 1:21

Pokiaľ sú to neni umelohmotné kvetináče (tzv. záprdky), ale sú v klasických z hliny pálených kvetináčoch tak by mali bez problémov prezimovať. Odskúšané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KarlosH - (21) - 186.98 (?), 13.10.2008 8:39

Přesně tak, smrky jsou v klidu, jen nesmí vyschnout. Můžeš je klidně zarýt, nebo je dát někam kde bude sníh, pod sněhem jsou uplně v pohodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.31 (?), 13.10.2008 10:33

Myslím, že ani jedna z vašich dvou dobře míněných a dobrých rad u paní nepůjde, jelikož má smrčky v lodžii. Rovněž žádná z myšlenek samotné tazatelky není asi vhodná. Pro klid duše bych doporučoval umístit jen květináče, nevím kolik jich máte, do vhodné krabice a tu vyplnit spadaným listím. Občasná zálivka ano, to jistě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 13.10.2008 10:45

Několik jehličnanů jsem zimovala takto, na dno bedýnky zeminu, postavila jsem květináče, zasypala zeminou, bedýnku jsem pro jistotu obalila jutovým pytlem a bublinkovou folií.Přežily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.100 (?), 13.10.2008 11:09

Také zimuji smrčky jen tak v pálených květináčích venku a neřeším to. Jen myslím na to, abych je občas zalil.

Zatím to funguje, i když je pravda, že poslední dvě zimy byly hodně mírné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 13.10.2008 10:42

Už několik let pěstuji kaštany venku v květináčích, květináče stojí venku na zemi a kaštany zatím nezmrzly, květináče jsou obyčejné plastové. Nijak je nezatepluji, vycházím z toho, že stromečky jsou malé, kořeny by zasahovaly tak 10-20 cm hluboko kdyby byly vysazené v zemi a když v zimě mrzne, tak půda do takové hloubky běžně stejně promrzne.

Letos jsem ještě svou sbírku stromků v květináčích rozšířil, mám v květináči smrčky, modřín, ibišek, buk. Všechno to nechám přes zimu venku, jen tak na zemi. Uvidím jak to s tím vším dopadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.160 (?), 13.10.2008 10:57

mohla bych se zeptat jak množíte kaštany, dáváte je do půdy již ted na podzim, nebo se má čekat na jaro, do jakého substrátu sázíte (sejete)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 13.10.2008 11:08

Ty kaštany jsem si vyrýpnul pod kaštanem jako malé semenáčky, kde vzešly tak nějak samy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 13.10.2008 23:44

Posbírané kaštany Jírovec Maďal přes zimu v suchu vyschnou a ve vlhku rády plesniví. Podle mých zkušenosté je nejlépe nasbírané kaštany tak do 10 dnů zasadit tak 5 centimetrů do země nebo někde v lese pod stromy do listí.  Je třeba je dávat někde, kde je méně myší.  Klíčivost mi vychází tak 50 %

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika