Převislý modřín - uhnívání?



host - 12.70 (?) 
8.4.2020 10:56, zobrazeno: 868x

Dobrý den, na podzim 2018 jsem vysadila převislý modřín na sluníčko do předzahrádky u novostavby, půda tam nikdy nebyla žádný zázrak, ale ještě jsme asi 15 cm navezli ornice. Opadal, zimu zvládl a na jaře v pohodě obrazil. Uprostřed léta (2019) najednou začal ztrácet jehličí a z kmínku místy smolil. V zahradnictví mi poradili, že asi přischl, tak ať ho ještě zalévám a zastřihnu, že by se měl vzpamatovat. Letos už nevyrašil, přestože v okolí modříny již jehičky nasazují. Nedalo mi to a vykopala jsem ho - má po roce a půl hrozně slabé kořínky, mokré... Půda na stanovišti byla spíše těžká, vlhká a studená. Je možné, že neuschl ale naopak se "udusil"? Mám zkusit ještě přesazení na propustnější místo nebo už je to marné? Děkuji za odpověď, Lucie  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 144.38 (?), 8.4.2020 12:34

Dobrý den. Paní Lucie, zkuste nejdřív následující. Vemte nějaký nožík a na kmínku řízněte těsně pod kůru. Udělejte jen takový jazýček. Ten trochu odchlípněte a mrkněte, zda je to pod kůrou zelené. Pokud ano, zkuste to znovu ale až pod korunkou. Když i tady to bude zelené, tak by problém byl asi ve srůstu podnože a roubu. Pokud ale řez bude hnědý, vypadá to na zádrhel a mohlo by jít o konečnou pro modřínek. Další už pak bude na Vás. Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 8.4.2020 17:06

Zřejmě opravdu zcela nevhodné půdní podmínky, které neumožnily růst ani kořenů, ani symbiotických hub pro vytvoření životně důležité mykorhizy, takže stromek spotřeboval zásoby a pak zemřel hlady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika