Přesazení jedle



host - 159.146 (?) 
12.7.2017 0:08, zobrazeno: 5039x

Prosím o radu kohokoliv zkušeného nebo znalého.

Sousedovi začínají vadit dvě jedle co jsem před pár lety úspěšně na zahradě u chaty vysadil. Stromky to jsou moc krásné, zdravé, daří se jim tam, často je s manželkou obdivujem a těšíme se znich, takže pokcet je nám připadá jako něco šíleného. Zajímalo by mne, co soudíte o nápadu je přesadit. Jedna je jedle kvkazská, zasazená v r. 2009 když měla cca 2m, dnes má cca 4m. Druhá je jedle bělokorá, taktéž zasazená ve stejném roce, dnes vysoá cca 4.2m. Dá se to udělat nějak v amatérských podmínkách, ručně vykopat a přesunout (cca 1-2m)? Kdy to dělat, jak postupovat? Problém je navíc ten, že pozemek je bývalé řečiště, takže spousta kamenů, rýč použít prakticky nejde, jen krumpáč a lopata. Nebo použít mechanizaci? Registruji, že se v takových případch používá přesazovací auto (stromový rýč), ale zatím jsem nenarazil, kdo by něco takového provozoval/nabízel v lokalitě Beskydy (konkrétně Frýdecko-mistecko, obec Raškovice). Nemáte někdo tip prosím? Foto situace v příloze.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 53.212 (?), 12.7.2017 10:04

Jsem zvědav zda někdo poradí. Překvapuje mne, že sousedovi tyto stromy vadí. Na fotce nevypadají nějak přerostle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 12.7.2017 15:07

mě taky překvapuje, že to sousedovi vadí, tím spíše, že sám má na plotě nalepenou tůji a taky už dost vysokou. Ale přimlouval bych se ten větší stromek před vánoci porazit a darovat jako vánoční stromek do nějakého zařízení pro děti. Na jeho místo pak zasadit nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 12.7.2017 16:18

Dobrý den, přesunou takové stromy o 1-2 metry Vám moc nepomůže. Jedná se o stromy opravdu velké, takže podle mě když porovnáte tu dřinu a výsledek, že za rok dva to budete řešit znovu... Proč to vadí sousedovi teď, to nechápu. Časem mu to možná bude dělat stín, možná se bude bát pádu stromů na dům. Já bych stromy použila na vánoční stromeček či chvojí a zasadila bych stromky nové, menšího vzrůstu. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.83 (?), 13.7.2017 18:34
Moja definícia problému: Homo homini lupus. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 13.7.2017 18:45

Klaďme vlkům pasti-prstem na ně-mastícheeky! Třeba je to jinak a brblající soused neexistuje-možná- zatím, tazatel předstírá-předvídá, uvažuje preventivně, chce řešit problémcool. Jisté je, že stromky tahají za kratší konec, jsou rukojmími cicavcůlaugh. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika