pěstování cedru u nás.



Stránky: 1,  2,  3   
clayy - (2) 
14.1.2006 12:43, zobrazeno: 91931x
Moc prosím jestli má někdo zkušenosti s pěstováním cedru,aby se ozval.Já to léta zkouším ze semen od Palma Šenkeřík,ale marně.Taky bych chtěla vědět jaký druh by u nás mohl růst.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 1.2.2006 13:49
Myslím, že by se cedrům u nás celkem dařilo, bez ohledu na druh, ale nejlépe by to šlo semenáčkům ze semen sbíraných někde v chladnějších oblastech. U cedrů je ta zajímavost, že šišky padají ze stromů ještě zavřené a semena ještě dozrávají, takže nikde není jistota, že semena v sáčcích jsou zralá. Mě neklíčí,ať již Vámi zmiňované, ani z mého vlastního sběru v Maroku, v oblasti středního Atlasu, kde by mohly mít občas i k mínus 6 stupňům, ale měly by být zvyklé i na prudké změny počasí a na větrné počasí. Pár šišek ještě mám, zkusím je otevřít a jednu cvičně nechám do té doby, než se otevře sama.....
Šišky jsou z roku 1998
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.138 (?), 9.3.2006 17:38
 Dovezli jsme si malý cedr ( 20 cm ) z Libanonu a máme ho v květináči. Kořen byl obalen hlínou. Poradí někdo jakou hlínu používat u nás ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.237 (?), 1.4.2006 15:07
Na zahradě máme již osmým rokem Cedr himalájsky,ktery je již 4 metry vysoký a velice se mu daří.Letos ,ale poprvé má jehličí úplně rezavé a při dotyku opadává.Pár větví při zemi na jižní straně je sice zbarveno jak má,ale přesto je 90% rostliny ve výše uvedeném stavu.prosím poraďte jaké jsou šance na přežití rostliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.82 (?), 3.5.2006 18:03
Cedry u nás
mám stejný problém s cederem  5let  zasazeným v  zahradě /jeho celkové stáří neznám/ v součastnosti dosahuje výšky caa 2,20 m celý zrezivěl a postupně všechno jehličí opadává ,po striho menší větve se jeví živý ,ale?
Je nějaká šance na záchranu ,co tuto reakci způsobilo k rezivění došlo přibližně počátkem dubna 2006 tz s příchodem prvních slunečných dní.
Děkuji za o dpověd
cobra@zaby.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.34 (?), 4.5.2006 7:33
Dobrý den. Sice se na dálku poměrně těžko odpovídá, když ten stromek není možné vidět, ale soudím, že je to reakce na letošní zimu. A to hlavně na její průběh. I když v některých místech byly i velmi silné mrazy, ale byly také teplotní výkyvy, což je velmi nepříznivé. V Minulém století došlo ke zmrznutí cedrů na našem území také, ale některé se poté vzpamatovaly a dnes to jsou krásné stromy. Viz školní statek zahradnické školy v Mělníku, kde je skvostný exemplář, který i plodí. Čili nezbývá nic jiného než počkat, jak to dopadne a zda vyraší nové jehličí. Pěkný den přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.154 (?), 7.6.2006 13:08
Rezivění je reakcí na letošní zimu, nemůžete počítat, když přivezete semena z teplejších oblastí, že stromky tady přežijí. Vydrží totiž několik let než přijde zima s prudkými výkyvy teplot a cedry zmrznou nebo vytranspirují.
Jediným řešením jsou semena nebo stromky vypěstované ze semen stromů plodících v České republice. Pokud by jste měli zájem - michal.zk@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.29 (?), 27.11.2006 15:15
Není to nedostatkem hořčíku,zkuste hořkou sůl,lze hnojit i v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.31 (?), 29.5.2009 14:08

Dobrý den, stalo se mi to samé... mám ten atlaský a tak jsem k němu lila tu hořkou sůl a dobrý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.230 (?), 5.4.2012 15:38

Zahradnictví Gärtner Pötschke uvádí, když jehličnanům rezivějí konce a opadává jehličí, má se dodat HNOJIVO S OBSAHEM MAGNESIA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika