Opatovne zmrznutie Bobkovisne



solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (411) - 81.1 (?) 
30.3.2017 8:03, zobrazeno: 1723x

ahoj, chcem sa poradit, minuly rok na jar som kupil v kontajneroch Bobkovisen vysoku cca 0,5m, tuto mi minuly rok jar poskodil prizemny mraz, vsetky listy zmrzli, zhnedli a opadali.Pisal som o tom v tomto prispevku. Cez rok konariky obrasili a vyhnali nove listky.Tento rok po zime opat uplne rovnaka situacia. V zahradnictve mi pritom tvrdili ze Bobkovisen je mrazuvzdorna a preto som ju zvolil ako soliteru k plotu.  Ostatne rastliny na zahone prezili zimny mraz bezproblemov. Chcem sa spytat, ma to zmysel ju tam nechat, alebo ju mam vyhodit, kedze potrebujem stalozelenu, mrazuvzdornu rastlinu, ktora casom zakryje plot? J

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 184.133 (?), 30.3.2017 8:24

Úplně stejně jsem letos dopadl i já. Ale roky minulé ne. Musíte počítat s tím, že když bude zima mrazivá, zamrzne zem, napadne trocha sněhu, bobkovišeň to odnese. jediné místo, kde zůstaly listy zelené je těsně u stěny domu. Tam asi působilo ohřívání od stěny budovy, navíc to jsou výhony schované za celým keřem, který je v podstatě schoval před zimním sluncem. ostříhám to co na konci výhonů omrzlo, možná ostříhám i ty hnědé listy a keř si poradí. Ale pokud chcete stálezelenou, mrazuodolnou plochu, bobkovišeň tomu obecně nevyhovuje. Lepší výsledek budete mít například s kalinou vrásčitolistou nebo křížencem Viburnum pragense. Nebo s buxusem (var. bulata), s pierisy, rododendrony. Jsou sice mezi bobkovišněmi odrůdy s větší odolností k zimním mrazům, ale tak maximálně do -5 až -10 °C a to ještě i v závislosti na tom jestli je zima v době mrazů jiskrnná slunečná nebo lépe podmračená. Myslím si, že u bobkovišně ta listová plocha hnědne opravdu od mrazu, ne jako u odolnějších stálezelených od nedostatku vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika