Náhlé žloutnutí stromků



DenyKr - (7) - 59.88 (?)
22.10.2017 10:47

Děkuji za odpověď.

No já začal upřímně trošku panikařit, bylo to, jak sám píšete, vyloženě ze dne na den a v takové intenzitě, že jsem se bál buď otravy (i když tady snad nehrozí), nebo toho, že se nesnesou s nově vysazenou jedličkou.

Naštěstí, jak to máte asi stejně, zežloutlo zhruba 30%, okamžitě zhnědlo (celý proces trval asi pouhých 14 dní), ale zbytek je v pořádku, stále se hezky zelená a nově vyrašené větvičky dále rostou, čímž postupně zase ona zeschlá místa vyplní. Tak jsem zase o něco klidnější :) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

DenyKr - (7) - 59.88 (?), 24.9.2017 12:04, zobrazeno: 4532x

Dobrý den všem,

na terase mám už asi 8 let 3 stromky, dnes už relativně vzrostlé. Protože jsem kupoval bydlení po předchozím majiteli, který se o ně moc nestaral, až do letošního roku neměly příliš velkou péči - minimální zálivku, jsou částečně stíněny střechou, tedy na ně ani tolik neprší a půda je navozený hnus, připomínanící mimojiné štěrkovnu..

Letos jsem se o ně v létě začal intenzivněji starat a pravidelně je v období sucha zaléval, poslední týdny pak ne, protože intenzivně prší. Koupil jsem kvalitní půdu, kterou jsem dorovnal tu starou a nahoru přidal mulčovací kůru.

Stromečky se začaly krsně zelenat a asi po měsíci začaly rašit nové větvičky v půdovně řídkých suchých místech. Před 14 dny ale náhle začaly stromky výrazně žloutnout a rezavět a to i nové větvičky. Neuvědomuji si, že by se toto předchozí léta na podzim dělo.

Nemáte prosím někdo představu, čím to může být způsobeno? Počátkem roku to budou 2 roky, co jsem na plácek zasadil 4. stromeček podobného typu, který je stále ještě velmi malý, ale je v pořádku. A někdy počátkem srpna jsem k nim vysadil také jedličku, což je jediná věc, u které si nejsem jist, jestli nemůže žloutnutí těch velkých způsobit. Jedlička je ale také ještě malá (cca 50cm) a rovněž v pořádku, navíc i když mají stromečky vymezený relativně malý prostor mezi dlažbou, pod dlažbou je taky půda a myslím, že kořeny by snad neměly být limitovány a budou s největší pravděpodobností "rozlezlé" také tam. Při výsadbě jedličky jsem byl nucen přeseknout jeden asi centimetr silný kořen, to by ale nemělo snad nic znamenat a určitě ne to, že nyní žloutnou všechny 3 velké stromky.

Děkuji předem za každou radu.

Denis



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 203.13 (?), 16.10.2017 22:31

Přesně to samé dělá můj Cypřišek hrachonosný. Každý rok koncem září zrezne část jehličí. Je to skoro ze dne na den napřed to zežloutne a během pár dní uplně zdnědne. Mám ho asi 10 let a připadá mi, že za pár let bude asi celej rezatej. Zatím jsou roční přírustky větší než to podzimní rezavění, takže stromek zatím nějak vypadá, ale až ho začnu střihat, tak nevím co se stane. Myslím, že to bude asi špatnou půdou a celkově se mu asi dané stanoviště nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
DenyKr - (7) - 59.88 (?), 22.10.2017 10:47

Děkuji za odpověď.

No já začal upřímně trošku panikařit, bylo to, jak sám píšete, vyloženě ze dne na den a v takové intenzitě, že jsem se bál buď otravy (i když tady snad nehrozí), nebo toho, že se nesnesou s nově vysazenou jedličkou.

Naštěstí, jak to máte asi stejně, zežloutlo zhruba 30%, okamžitě zhnědlo (celý proces trval asi pouhých 14 dní), ale zbytek je v pořádku, stále se hezky zelená a nově vyrašené větvičky dále rostou, čímž postupně zase ona zeschlá místa vyplní. Tak jsem zase o něco klidnější :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika