Modřín převislý - opadané jehličky



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 232.98 (?) 
13.7.2007 1:03, zobrazeno: 99713x

Dobrý den,
během týdne mi zcela opadalo jehličí na převislém modřínu (Larix decidua Pendula). Předtím byl krásně bohatý a zelený.

Hledám příčinu a hlavně se chci zeptat, zda nové jehličí může narůst hned, nebo až v dalším roce.

Děkuji za Vaše odpovědi. Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 1.157 (?), 22.7.2007 10:55
I nám se to tento týden stalo, ze dne na den celý modřín opadal. Problém se zálivkou neměl. Irena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.3 (?), 6.8.2007 7:49
Přesně, jak uvádíte, loni v létě mi také naroubovaný převislý modřín během chvíle schodil jehlice, které před tím zhnědly, jako by uschly. Nechala jsem ho ještě do příštího roku, ale už neobrazil, takže odešel navždy. Bohužel na kořenech jsem nic nezjistila, jevily se celkem v pořádku, takže nevím, co se s chudákem stalo. Ledaže by byl špatně strostlý v místě roubování a živiny a vláha se nedostala až do koruny. Nový už jsem si nepořídila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.194 (?), 8.8.2007 1:42
No ano, mě také celej jakoby zeschl a zbylo z něj jen holý koště. V čem je příčina se zřejmě nedozvíme, páč nikdo moc zájmu nemá odpovědět. Možná by to mohlo být na zahrada.cz samozřejmostí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 8.8.2007 6:31
Zřejmě jsme všichni měli smůlu a zakoupili nekvalitní zboží, nebo že bychom byli všichni špatní zahradníci?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.138 (?), 10.10.2007 10:08

Tak teď jste mě vyděsili. Právě jsem si chtěla zakoupit převislý modřín, ale teď nevím. Jeho cena totiž není zanedbatelná. Najde se také někdo komu hezky roste? Chtěla jsem ho umístit před dům na jižní stranu a obávám se, abych o něj nepřišla. Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.3 (?), 10.10.2007 10:15
Neděste se, jsou horší věci v životě, i když jsem jedna z těch postižených, kterým modřín odešel navždy, vidím na jiných zahradách, že se modřínům daří, ale Ti nám to sem nenapsali, pak to vypadá, že modříny všem zašly, ale ve skutečnosti to tak není. Třeba budete jedna  z těch šťastnějších, alespoň Vám to přeju .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.130 (?), 10.10.2007 10:55

Určitě, se najde někdo komu roste. My jsme dostali kroucený modřín asi řed dvěma nebo třemi lety, tehdy byl tak půlmetrový, dnes už má dva metry.

Péče o něj nebyla žádná, máme půlhektarovou zahradu, na kterou jsme vysadlili stovky stromků, a není v našich silách to zalévat, takže zasadíme a když roste, tak  roste, když ne po čase nasadíme něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.16 (?), 10.10.2007 11:32
Modřín je přeci opadavé jehličnany, na podzim jehličí zezlátne, opadá a na jaře vyraší nové. Co to máte za neopadavé druhy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 10.10.2007 11:39
Nevím, možná jenom špatně čtete, ptáte se, co to máme za neopadavé druhy, ale my si právě stěžujeme, že nám opadal, ale úplně v jinou dobu než na podzim a zjara již neobrazil. Takže možná reagujete úplně na jiný dotaz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika