Poznáte druh smrku?



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
16.5.2017 23:07

Tak to zkuste Svojkovice...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 16.5.2017 23:07

Tak to zkuste Svojkovice...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.118 (?), 17.5.2017 13:25

Děkuji, právě ve Svojkovicích tyto smrky rostou a tam mi je případně budou roubovat... ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.5.2017 22:12

No jestli už je nemají naroubované, tak vzhledem k známým smutným událostem to bude asi nadlouho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.118 (?), 19.5.2017 16:41

Vím jak to myslíte, ale včera jsem mluvila s mladým panem Svobodou a ten mi říkal, že to je nějaký druh Picea omorica. Údajně byl nazván Fassei, ale není si tím jist, zda to nebyl jen nějaký název "neoficiální". Nicméně mám se připomenout ke konci roku a pár jich prý naroubuje. Tak uvidíme. V nejhorším bych mohla zkusit semenáček. Ať tak či tak to bude běh na dlouhou trať - co se týká rychlosti růstu smrčku. I tak vám všem děkuji za snahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 143.127 (?), 20.5.2017 9:14

Tak to vidíte, mýlili jsme se.

S Picea omorika Fassei jsem se v prodeji setkal už před nějakými cca 15 lety. Nejspíše to byla nějaká dovozová várka jehličnanů. Nevypadalo to, že doroste do takovýchto rozměrů.

Takže možná, že se v prodeji stále občas vyskytuje (abyste nemusela čekat na nové roubování).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 21.5.2017 11:06

Pokud to jde, zeptat se, zjistit od někoho místního je vždy nejlepší. Platí to kolikrát i o jablkách atd. Je neděle, takže něco pro odlehčení s podobným závěrem:

Otázka při zkoušce z fyziky na univerzitě v Kodani:
"Popište jak určit výšku mrakodrapu pomocí barometru."

Jeden student odpověděl: "Upevníte dlouhý kus provazu k vrchu barometru, pak spustíte barometr se střechy mrakodrapu na zem. Délka provazu plus výška barometru se rovná výšce budovy."

Tato vysoce originální odpověď tak rozzuřila zkoušejícího, že studenta vyhodil. Student se odvolal na základě toho, že jeho odpověď byla nepochybně správná, a univerzita jmenovala nezávislého arbitra, aby případ rozhodnul. Arbitr usoudil, že odpověď byla opravdu správná, ale neukázala žádné zjevné znalosti fyziky. K vyřešení problému bylo rozhodnuto zavolat studenta a dát mu šest minut, během kterých by měl ve slovních odpovědích prokázat alespoň minimální obeznámenost se základními principy fyziky.

Student seděl tiše pět minut, čelo zamračené přemýšlením. Arbitr mu připomněl, že čas už uplynul, a student na to odpověděl, že má několik velmi závažných odpovědí, ale nemůže se rozhodnout, kterou použít. Když mu bylo doporučeno, aby si pospíšil, student odpověděl: "Zaprvé můžete vzít barometr na střechu mrakodrapu, hodit ho přes okraj dolů a měřit čas, než barometr dopadne na zem. Výšku budovy lze spočítat podle vzorce H = 0.5g * t2. Pro barometr to ale bude smůla."

"Nebo, pokud svítí slunce, můžete změřit výšku barometru, pak ho postavit na zem a měřit délku jeho stínu. Pak změříte délku stínu mrakodrapu a potom je jednoduchou záležitostí pomocí poměrné aritmetiky spočítat výšku mrakodrapu." "Pokud byste ovšem chtěli být vysoce vědečtí, mohli byste upevnit krátký kus provázku k barometru a zhoupnout jím jako kyvadlem, nejdřív k zemi a pak ke střeše mrakodrapu. Výška se vypočítá z rozdílu v gravitační síle T=2 pi sqroot (l / g)."

"Nebo jestli má mrakodrap venku únikové schodiště, bylo by jednodušší vyjít nahoru a označovat celou výšku budovy pomocí délky barometru a pak to sečíst." "Kdybyste ale chtěli být jenom nudní a ortodoxní, pak byste mohli použít barometr k měření tlaku vzduchu nejdřív na střeše mrakodrapu a pak u země, potom převést rozdíl tlaků v milibarech na stopy, a dostali byste tak výšku budovy."

"Protože jsme ale trvale nabádáni, abychom uplatňovali nezávislé myšlení a používali vědecké metody, bylo by nepochybně nejlepší zaklepat na domovníkovy dveře a říct mu: 'Kdybyste chtěl pěkný nový barometr, dal bych vám tenhle, když mi sdělíte výšku tohoto mrakodrapu'."

Ten student byl Niels Bohr, jediný člověk z Dánska, který získal Nobelovu cenu za fyziku.­...P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.172 (?), 21.5.2017 13:56
Pre P: Vďaka za nielen odľahčujúci, ale aj zábavný a poučný príspevok. Len - tiež na odľahčenie - Niels Bohr nebol jediný človek z Dánska, ktorý dostal Nobelovu cenu za fyziku. Aj keď aj na tej druhej Nobelovke mal sakra veľkú zásluhu 😉 (viď foto). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.118 (?), 22.5.2017 16:15

Pro pana Josefa:

ano, to by odpovídalo, pán říkal, že tam rostou asi 15 let.. Ale bohužel sehnat někde ke koupi je dosti těžké. Našla jsem jen někde v Kostelci nad Černými lesy, výška cca 2 m za 1200,- Kč, ale není tam fotka a je to dost z ruky :-(

Ale děkuji za vaše rady a poznatky.

Přeji pěkný den všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.118 (?), 28.5.2017 8:28

Pro informaci - byla jsem v onom zahradnictví nakoupit traviny a při té příležitosti jsem se podívala více i na nabídku jehličnanů. S překvapením jsem zjistila, že mají mezi smrky i pár květníků označených jako Picea omorica Fasei. Pan Svoboda ml. si již nevybavoval že by tam byly, ale nevyloučil (ani nepotvrdil na 100 %), že by to mohl být onen smrk - roubovaný někdy dříve. Každopádně jsem to riskla (protože pan Svoboda st. mi ještě když žil říkal že jsou to Fasei), koupila a za pár let uvidíme ;-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika