Korejská jedle - žloutnutí jehličí



host - 169.234 (?) 
30.8.2009 13:35, zobrazeno: 23789x

Dobrý den, mám 10letou Korejskou jedli asi 1m vysokou, před 3lety jsme ji přesadili z důvodu stěhování. Jedle i po přesazení roste a letos poprvé se objevily i šišky. Nyní asi před měsícem od kmínku začíná žloutnout jehlíčí (zatím nepadá) -  jedna větev za druhou, nemohu přijít na to z jakého důvodu. Hnojena a zalévána je přiměřeně po celé 3roky, dodávaná i hořká sůl. S větvičkou jehličí jsem byla i v poradně na výstavě Země živitelka, žádné škůdce jsme nenašli a nevěděli si rady. Nemáte někdo nějaké zkušenosti? Nebo nevíte co udělat, aby mi jedle neopadala a neuhynula?Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 136.82 (?), 4.10.2009 12:37

Dobrý den,

mám ten samý problém. Mám dvě, jsou stále ve velkém květináči (zatím ještě nemají místo). Hnojím, hořkou sůl také aplikuji. Jedna měla letos i šišky, krásně vyrostla a těď na podzim obě žloutnou od kmenu:-(Poraďte prosím, jestli je to normální jev na podzim, nebo jsem něco zanedbal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.74 (?), 6.10.2009 10:11

Mně takhle podobně začala žloutnout v květináči, tak šla do volné půdy a zas je to fešanda. Tak vlastně ani pořádně nevím, čím to bylo. Doporučil bych dle své zkušenosti provést totéž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.134 (?), 21.6.2017 10:49

Jedle chce mírně vlhkou, propustnou slabě kyslou nebo neutrální půdu, nesnáší přemokření. Zažloutnutí může způsobovat nadbytek vápníku (skalka z vápencových kamenů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.140 (?), 7.10.2009 22:12

Dobrý den, mám taky Korejskou jedli a také bych potřebovala poradit. Roste již 13 let a každý rok žloutne jehličí. Tak z poloviny opadá a co zůstane je na jaře zelené a na podzim opět žloutne. Je to škoda, protože je už dost řídká a je vysoká asi 2 m. Modré šišky má každý rok. Vysazená je v místě kam jde moc sluníčka a tak jsem si myslela, že je to tím. Mám ještě jednu té jsou 3 roky a už loni měla modré šišky. Je krásná a vysazená ve stínu. Zatím je pěkně obrostlá. Letos, nyní na podzim začala od kmínku žloutnout. Také nevím co stím. Ještě bych se chtěla poradit. Slyšela jsem, že šišky by se měly otrhávat. Když je jich prý moc stromek to vysiluje. Také jsem to jeden rok udělala, protrhala. Žloutnutí jsem nezabránila. Zalévám je,  nijak moc nehnojím, pod tou starší byla ze začátku daná hrabanka. U té nové ne. Zeminu při sázení jsem dávala jim určenou pro okrasné dřeviny. Jak budete mít někdo nové zkušenosti napište. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika