Jak se starat o cypřišek leylandův?



host - 189.177 (?)
26.5.2018 8:10

Mam ho cca 10let, pekny zivy plot, ktery roste tak x3 rychleji nez thuje. Spise jde o to ho pak min. 1x rocne zastrihnout, jinak to rostle jak vztekle. Prvnik 2 roky se to flakalo po par dcm, od 3 roku min 0,5m rocne spise vice. Za 10 let jsem 1x hnojil. Pokud v prvnim roce budete dost zalivat, tak se odvdeci rychlym nepruhlednym plotem. Sousedi maji min. 15 let, porad vypada jako mlady. Doporucuji, je to raketa proti tujim. Na zahrade mam oboje, tuje jsou uz nekde proridle a maji hrube kmeny, Leyland nikoliv. Doporucjuu. Nikdy mi nic nezmrzlo. HX

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 180.186 (?), 8.3.2012 20:04

Děkujeme za informace, hodně lidí odrazuje od pěstování těchto cypřišů kvůli mrazům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 8.3.2012 22:58

Spíš si myslím, že jim tak nevadí mráz jako to, že přes zimu hodně proschnou, pokud nejsou před zimou a při oblevě zalévány - a lidé to pak přisuzují mrazu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.109 (?), 3.3.2015 17:11

Přežil i krutý mráz na přelomu ledna a února 2012. Objednala jsem si jej ze Zahradnictví Chovanec a přišel mi mrňavý řízkovanec, dnes je to velký a hustý krásný strom a ani jsem si nevšimla, kdy a jak mi vyrostl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 189.177 (?), 26.5.2018 8:10

Mam ho cca 10let, pekny zivy plot, ktery roste tak x3 rychleji nez thuje. Spise jde o to ho pak min. 1x rocne zastrihnout, jinak to rostle jak vztekle. Prvnik 2 roky se to flakalo po par dcm, od 3 roku min 0,5m rocne spise vice. Za 10 let jsem 1x hnojil. Pokud v prvnim roce budete dost zalivat, tak se odvdeci rychlym nepruhlednym plotem. Sousedi maji min. 15 let, porad vypada jako mlady. Doporucuji, je to raketa proti tujim. Na zahrade mam oboje, tuje jsou uz nekde proridle a maji hrube kmeny, Leyland nikoliv. Doporucjuu. Nikdy mi nic nezmrzlo. HX

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.245 (?), 3.7.2013 21:29

Dobrý večer, zkouší-i když je téma již delší dobu neaktivní... Proím o radu- má asi 3 roky zasazené  cypřišky l. a nyní "vyhodily" dlouhé, cca 20-30 cm větvičky---můžu zkrátit, aby zahustily?

děkuji

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.26 (?), 28.8.2013 11:38

Dobrý den,

vysadili jsme je před 3 lety a pečlivě je 2x až 3x do roka stříhám, aby nebyl ze spodu vyholen a byl hustý. Doporučil mi to zahradník, který živý plot z cypřišů už má několik let, ještě dovoz anglie a nádhera, nyní řeší, jak ho zkrátit. Když mi je přivezl, byli to taková nic říkajíc košťata ale do 3let už vytvořili stěnu vysokou cca 1,8 m. Nebát se stříhání, první rok sem je stříhala ručně jen konce nůžkami a nyní to beru už elektrickými.

Hezký den Pavlína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.9 (?), 10.6.2017 0:29
Dobrý den Pavlíno, můžu se zeptat zda jste u cyprise leylanduv strihala pouze boky nebo i vrcholy? Vysadil jsem cyprise a zkrátil na 1/3 i s vrcholy a bojím se aby vytvořil hustý plot. Děkuji Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 10.6.2017 7:36

Jen všeobecně ke střihu jehličnanů, platí to částečně i pro stálezelené rostliny. 

Opadavé listnáče si musí vytvořit dostatek zásobních látek k tomu, aby po zimě rychle obrostly. Taky po řezu na jaře obrůstají dobře. Ale jehličnany to zdaleka tolik nepotřebují. Jehličí mají stále a zásobních látek pro růst tolik nepotřebují. Takže jestli je omydlíte, nemusí se z toho už vzpamatovat,  anebo mohou několik let být za metly. Viz třeba cypřišky. Je lépe řezat vždy méně a častěji než razantně. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.4 (?), 17.5.2021 9:01

Dobrý den

cypřiše jsem stříhala celé, jak vrcholky, tak boky šikmo. Cypřiše vytvořily krásný živý plot.

Ale bohužel nám začaly dost prosychat a hnědnout. Zřejmě jsem podcenila teplé zimy a horka v létě. Máme je vysoké přes dva metry, a myslím, že to budeme muset celé přesázet. Plakala bych. Zálivka byla nedostatečná, nevím, jestli je šance na záchranu. Použila jsem postřik proti škůdcům (Dithane) ale myslím, že napadené nejsou. Přidala jsem i hořkou sůl. Nevím, jestli by pomohl ještě větší sestřich.

Pavlína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 17.5.2021 13:09

V mnoha případech-cypr. i tůje-se mi osvědčilo důkladné přotřesení a prsty vyhrábnutí opadu. Teprve pak zase ochotně rostly, zahušťovaly+přihnojování, opakovaně, hořkou solí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika