Identifikace divné hmoty



Romhuas007 - (11) - 119.228 (?) 
4.5.2017 9:17, zobrazeno: 4925x

Dobrý den,

na jednom jehličnanu, který roste v betonovém květináči je něco divného. Netuším co to je. Je to takové mazlavé, gelovité, vodnaté, nechutné. Je to na mnoha místech. Nevíte co to je? Více v obrázcích.

Díky moc.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mi013068 - (14) - 155.215 (?), 4.5.2017 9:35

krasna rez hrusnova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.5.2017 10:51

Máte-li v zahradě hrušně, tak ty jalovce obětujte nebo aspoň nahraďte jiným druhem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.129 (?), 5.5.2017 0:04

No, nejenom v zahradě. Velikost spor je řádově v jednotkách až desítkách mikrometrů a velmi dobře se tak šíří vzduchem - minimálně na stovky metrů do okolí.

Další věc je, jakou budoucnost mají okrasné jalovce, pokud vykazují napadení rzí. Většinou, pokud se odstraní napadené větve (protože na houbu ve dřevě žádný postřik nezabere), přestane být rostlina estetická a navíc takto oslabená rostlina bývá napadena znovu na zbylých větvích.

Přikláněl bych se k odstranění těchto jalovců a eventuálně nahrazení jalovci jiných druhů, které na rez hrušňovou netrpí. To je většina druhů. Rez hrušňová údajně napadá jen 3 druhy - obecný, chvojka a čínský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 250.149 (?), 2.5.2019 23:34

Pozor, drobná chyba v předchozím příspěvku: jalovec obecný NENÍ hostitelem rzi hrušňové! Byla by škoda sloupovité jalovce obecné (nebo jeho plazivé odrůdy) kvůli tomuto omylu likvidovat.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.2 (?), 30.4.2019 19:48

Tak jsem dneska objevil to stejne napadeni. Na jare jsem si rikal, ze jsem zanedbane keriky hezky prostrihal a ted jsou obalene timhle svinstvem. Da se stromku nejak pomoct? Odtsranit houbu a postrikat nejakym fungicidem, kuprikol?

Diky.

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.7 (?), 30.4.2019 21:01

Discus (nebo, pokud máte staré zásoby, tak Baycor - je lepší, ale už se neprodává).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.154 (?), 2.5.2019 7:57

I nám se stala ta nemilé údalost. Včera jsme zjistili, že to co připomína kokony vetřelců máme na vřesu  na ploše cca 1m x 6m, v podstatě na každé větvičce. Z rozsahu se jeví, že kéře nepůjde zachranit a jediná léčba je pila krumpáčindecision.Je to tak?

kokony vetřelců
kokony vetřelců
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.114 (?), 2.5.2019 21:31

Až na to, že to není vřes, ale jalovec...

Jinak jedině obrat a postříkat (Discus, Dithane)...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika