Ginko/Jinan Kde nalézt semena



host - 62.215 (?)
19.12.2007 13:42

Vážený anonyme, já podobně jako p. Vysloužil vysazuji košíkářskou vrbu podél Berounky. Košíky nepletu, ale chtěl bych udělat potenciálním zájemcům radost. Roubuji plané jabloně, hrušky, vysazuji ořechy. Proč? Abych udělal radost druhým. Vám pane X doporučuji vzít motorovou pilu, a jít kácet obrovské porosty akátu. Taky není původní. Ničí půdu. Je v CHKO Křivoklátsko, a jiných chráněných oblastech také. Vůbec mi nevadí. Naopak. Ochranáři ho zřejmě také přijmuli. Na výsadbu Jinanu mám dost místa, i vlastního. Pana Stanislawa bych prosil, aby našel odvahu se pod své články konečně podepsat. Doporučuji to také jiným "hostům". Vždyť tak dáváte větší váhu vašim názorům. Můžete být i osloveni. Na téma výsadby jinanu nebudu s anonymy dále diskutovat. Ale i jim, a zejména těm, kteří se naučili ve škole svůj podpis, přeji hezké Vánoce a úspěšný nový rok. Z deněk Dukát

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 1.3 (?), 19.12.2007 12:44

Takže, když si někdo dovolí s Vámi nesouhlasit, tak ho nazvete demagogem, to je potom s Vámi velmi těžké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 19.12.2007 13:37

Nenazývám Vás demagogem, jen mi některá Vaše slova demagogií zavání. Třeba ta, že mi z cizího krev neteče. 
Pravda, nechodím po krajině a nezatírám stromovým balzámem kůru okousanou zajíci a a odřenou vysokou zvěří, nepleju kolem nich a nepřivazuju ty slabší ke kůlu, tak, jako na své zahradě. V tomto mi skutečně z cizího krev neteče. Vám snad ano?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.215 (?), 19.12.2007 13:42

Vážený anonyme, já podobně jako p. Vysloužil vysazuji košíkářskou vrbu podél Berounky. Košíky nepletu, ale chtěl bych udělat potenciálním zájemcům radost. Roubuji plané jabloně, hrušky, vysazuji ořechy. Proč? Abych udělal radost druhým. Vám pane X doporučuji vzít motorovou pilu, a jít kácet obrovské porosty akátu. Taky není původní. Ničí půdu. Je v CHKO Křivoklátsko, a jiných chráněných oblastech také. Vůbec mi nevadí. Naopak. Ochranáři ho zřejmě také přijmuli. Na výsadbu Jinanu mám dost místa, i vlastního. Pana Stanislawa bych prosil, aby našel odvahu se pod své články konečně podepsat. Doporučuji to také jiným "hostům". Vždyť tak dáváte větší váhu vašim názorům. Můžete být i osloveni. Na téma výsadby jinanu nebudu s anonymy dále diskutovat. Ale i jim, a zejména těm, kteří se naučili ve škole svůj podpis, přeji hezké Vánoce a úspěšný nový rok. Z deněk Dukát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 19.12.2007 13:59

Vážený pane Dukát. Musím se pousmát Já tedy skutečně nevysazuji košíkářskou vrbu kolem řek ani ostatní uváděné dřeviny tam, kde by mě napadlo. Důvod je prostý. Za svůj život jsem vysadil obrovské množství dřevin, ale pouze vždy tam, kam to bylo potřeba, nebo dokonce tam, kam jsem to naprojektoval. Vysvětlím. Dnes je mi 54 roků. Jsem vyučený lesař a poté jsem vystudoval jak střední tak vysokou zahradnickou školu. Zahradničina a to konkrétně sadovnictví mě živí. Mimo jiné jsem vlastníkem ovocného sadu a na jaře příštího roku budu vysazovat další. Zabývám se přírodou již 40 roků. Nad čím ale opravdu trošku kroutím hlavou je Vaše radost nad tím, jak ochráncům přírody provedete něco schválně. Ale protože jsem dávno nad věcí, jen mávnu rukou. Z mého pohledu je to jen daň mládí či neznalosti. Pohodu Vám přeje Stanislaw Šmakal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 19.12.2007 14:14

Vážený, to, zda-li se zde hodlá někdo registrovat či ne, mu neubírá ani nepřidává na pravdivosti odpovědí. To, že Vy uvádíte "možná" své jméno, taky o Vás nic neříká. Ale to, že už předem víte, že půjdete do CHKO vysadit strom a ochranáři se budou moci vzteknout a přesto to chcete udělat, vypovídá o Vaší povaze mnohé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 19.12.2007 14:22

Vite vůbec co znamená zkratka CHKO? To přece není žádná rezervace! Nechápu jaký je rozdíl z hlediska ochrany přírody, když v CHKO vysadím jinan na své louce, tomu nikdo nemůže zabránit nebo někde na cizím pozemku na kraji lesa.

Jo, a moje jméno zde není zaručeně pravé, pravý je jen titul. :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 19.12.2007 16:47

Vážený pane Dukáte, jsem stejná krevní skupina jako Vy a stejně jako Vy .provádím podobné věci a dělám je často víc srdcem než chladným rozumem. Nemám nic proti anonymním účastníkům fóra, ostatně pravidla to umožňují. Vadí mi ale, když anonym převede diskusi do osobní roviny a opakovaně si bere jméno mé nebo kohokoli jiného do úst, schovává se za "host" a v případě potřeby s k názoru nemusí hlásit
    Musím se však zastat pana Stanislawa - i když on to učinil již sám. Jednak se vždy podepisuje, navíc jeho příspěvky jsou nejen odborně fundované, ale i v mezích korektnosti a slušnosti. Přiznám se, že si mnohé z jeho rad (s dovolením) ukládam. Není jeho chybou, že neví, že je mladší než Vy, a že Vy jste mladý hlavně duchem.
    Vašim jinanům jednoznačně fandím a jsem rád, že nás, amatérských bláznů, je víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 62.215 (?), 20.11.2007 7:56
Rudo, Váš návod si vytisknul. Napište na zdendukat.volny.cz zdraví Zdeněk Dukát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.215 (?), 19.12.2007 20:58

Já jsem rovněž vyjádřil "odborný hold" panu Stanislawovi. Jeho zkušenosti rovněž ukládám. Měl jsem drobnou připomínku, která rozhodně nebyla vulgární, pomlouvačná atd. Toto nemám ve zvyku. Bohužel byl tento text stažen.  Zdeněk Dukát litujíci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika