Cypřišek Lawsonův



kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.133 (?) 
12.11.2017 17:06, zobrazeno: 2339x

Dobrý den, v srpnu jsem si nařízkoval cypřišek lawsonův. Řízky jsem měl v multiplatu pod folií. Dnes jsem je kontroloval, ale zatím skoro žádný není zakořeněný, jen cca 5 ks mělo malé kořínky, zbytek nic. Chtěl bych se zeptat zkušenějších, co teď, mám nechat normálně řízky pořád venku jestli ještě zakoření nebo je mám přenést do domu, jelikož venku už bývá celkem zima, tak nevím. Děkuji za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 156.60 (?), 15.11.2017 21:38

Kemo, abych pravdu řekl, nemám s pozdně letním řízkováním jehličnanů zkušenosti. (My jsme řízkovali hlavně v zimě v chladném skleníku, takže do následující zimy stačily zakořenit.)

Pokud bych měl prostor typu studeného skleníku, fóliáku či pařeniště, dla bych multiplata s řízky tam, překryl bych je bílou netkanou textilií.

Pokud bych takové místo neměl, nechal bych je někde na záhoně, ve stínu, u severí starny budovy apod. a opět bych je překryl netkanou textilií (případně lehké nakrytí jedlovým chvojím) a děj se vůle Páně.

Ale třeba ještě někdo poradí lépe a zkušeněji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.133 (?), 15.11.2017 22:34

Dekuji za odpoved pane Josefe, budu je muset nechat venku a prikryju je tou bílou netkanou textilií. Sem prave rizkoval v dubnu prvni várku a tu uz mám zasazenou, tak sem zkusil jeste ten srpen, ale to asi neni vhodné vzhledem k tomu, ze do zimy to nestíhá zakorenit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika