Chamaecyparis nootkatensis Pendula - žloutne



host - 151.17 (?) 
17.5.2009 14:50, zobrazeno: 9113x

Dobrý den. Prosím o radu. Mám na zahradě (jižní svah) čtyři roky Chamaecyparis nootkatensis Pendula. Už má krásné 3 metry a nádherně prospívala, ale asi před týdnem jsem si povšimnul, že od spodu začala žloutnout. Bohužel u cypřišů jen obtížně poznávám zda je narašená a jak na tom vlastně je, ale otec mi už řekl, že se s ní mám pomalu rozloučit a že jí jí na podzim vykopu.

Existuje něco na její záchranu??? Nechci si připustit, že bych jí na jaře přehnojil. 3 metry vysokému stromu s kmenem cca 8 cm v průěru jsme dal dvě hrsti NPK v průměru 1,5 metrů dookola.

Děkuji mnohokrát Marek.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 224.3 (?), 24.6.2009 22:05

Dobrý den,

pokud jste hnojil pouze hnojivem NPK, může být problém v nedostatku Hořčíku v půdě. Ten se projevuje žloutnutím jehlic. Můžete vyzkoušet aplikaci hořké soli, kterou koupíte v každém zahradním centru kde mají hnojiva asi za 50kč. Jinak tento druh nemá moc rád znečištěné ovzduší, pokud bydlíte ve městě, je možné, že se jedná o reakci na dané prosředí. Ještě mě napadlo proschnutí ale to mi připadá u 3 roky starého stromu méně pravděpodobné.

S pozdravem K.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.246 (?), 25.6.2009 19:09

Děkuji za radu. Hořkou sůl jsem již aplikoval. Nevím, kdy se projeví tato aplikace, tak budu doufat! Ještě jednou díky. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
IrčaRam. - (1) - 248.247 (?), 19.6.2015 19:57

Dobrý den. 

Tato otázka žlutnutí mne tak trápí.Hnojíme hnojivem z Agra a ještě hořkou solí.VVše nám jjde super, až na převislý cypřišek nootkánský.2 roky rostl pěkně.Již dva roky-teď ttřetí moc neroste.V zimě je hnědý-jako suchý strom-ale suchý není.Z jara trochu zezelená, ale žloutne a schne a větvičky se hodně lámou a padají..Když je sucho zalváme, takže by neměl být suchý..spodní větve již nemá.Vysoký je 2 metry a něco.V srpnu mu přidáváme SILVA tabs-jako ostatním stromkům.Bydlíme na vsi-na okraji vsi daleko od cesty.15a3 km máme elektrárny a 14km i Paramo-je možn, žeza toto mohou nečistoty a prach?Už si s tím nevím rady.Z jara by jsem asi musela již koupit jiný-stený stromeček a začínat opet od maličkého.Každá rada je ted vzácná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.162 (?), 21.6.2015 23:43

Foto napoví ;-) (resp. může napovědět: celkové foto, detaily, spodek a okolí rostliny apod.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika