Cedrus deodara Feelin Blue



host - 40.80 (?) 
12.9.2007 19:27, zobrazeno: 9228x
Jaké máte zkušenosti s namrzáním tohoto jehličnanu v našich podmínkách?
Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 115.162 (?), 13.9.2007 6:30

Koupila jsem si ho včera, chci ho umístit na otevřené místo na zahradě a údajně snáší dobře mráz v našich podmínkách. Přesto ho na podzim řádně zakryji chvojím. Takže zkušenosti osobní nemám, spíš doporučené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.67 (?), 13.9.2007 7:34
No právě... údajně namrzá jako hrom... původem je údajně z podstatně teplejších šířek asie... no jo ale prodejce své zboží vždycky pochválí. Jak říkají židé: Nikdy se neptej holiče, jestli potřebuješ ostříhat... Pěkný je jako hrom, ale když namrzne a bude "děravý".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.6 (?), 21.12.2007 16:26

U mne tento kultivar také dost dlouho nešel, ale přežil řadu zim, letos už začal i zahuťovat přírůstky = až poté když jsem jej dal přesadil z příliš velkého stínu.

Zato jiný poléhavý cedr "Golden Horizont, který jsem dal na slunečnější stanoviště jde úplně bšz problémů.

Obecně platí  = většinou jehličnany přes zimu nezmrznou ale uschnou!!!

---

Cedrů mám ve své sbírce několik a vždy budu ochoten jejich kolekci rozšířit (podle finanční situace) = protože i ty nejcitlivější, pokud v nějaké špatné zimě trochu přischly v jehličí, tak vždy na jaře velmi dobře obrazily a jsou rok o roku hezčí.

Slávek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.21 (?), 3.5.2020 13:51

Hledám marně poléhavý cedr, prý himalájský (ale proti zobrazení má ten co hledám daleko hustější a drobnější jehličí) a je velmi velmi voňavý při promnutí.. Netušíte prosím, jaký typ to je a kde by se dal sehnat?Děkuji velmi za případnou odpověď.Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika