Buxus škůdci



Stránky: 1,  2   
host - 68.100 (?) 
4.4.2007 10:31, zobrazeno: 39281x

Koupla jsem v zahradnictví již vzrostlý buxus, ale doma jsem si všimla na některých místech zakroucených listů a v nich bílé chomáčky s hmyzem. Nevím, čím je mám zničit. Lístky  jsem odstřihla a asi musím  provést  postřik, ale nevím čím. Odpověď  typu "fungicid" , mi nic neříká.

Děkuji za radu.Irena P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 204.1 (?), 4.4.2007 10:39
Kupte postrik na savy zravy hmyz v navodu zjistite koncentraci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.59 (?), 14.8.2013 17:13

Mam na buxuse skodcu, motyla, ktoreho husenice mi decimuju rastliny. Motyl je latinsky Diaphania perspectalis, je mensi si 3-4 cm bielej farby. V EU je len par rokov, dovezeny z Ciny. Viete poradit, co sa da robit? Info existuje len zo zahranicnej literatury. Je toho vela. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?), 14.8.2013 21:09

Mala som minulý rok podobný problém. Dokonca mi 2 20-ročné buxusy zahynuli. Húsenice mi ich na chalupe úplne obžrali (2 týždne v máji sme tam neboli) a potom sa ešte pridala aj nejaká plieseň, kríky už len živorili a teraz na jar mladé lístky postupne zožltli a bolo po nich. Rada je jediná, húsenica má počas sezóny až tri generácie (písali to v Záhradkári), takže pravidelné prehliadky a pri výskyte treba okamžite striekať insekticídom. Ja som tento rok striekala už niekoľko krát, nič neriskujem. Keď striekam jablone, tak prestrieknem aj buxusy a prípadne ruže, ak majú vošky. Prehliadky treba robiť dôkladne, tie darebácke húsenice sú schované vo vnútri kra. Používam Karate Zeon, Calypso, Vaztak a pod. Zdravím. Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.33 (?), 15.8.2013 16:26

Dakujem Daniela. Mame dva asi 30 m dlhe zive ploty a bude mi luto ak ich nezachranim. Aspon cast. Asi k tomu prispeli aj tie sucha,  velka cast z krikov vyschla. Dnes sa chystam postrek karate zeon. Drzte mi palce a ti co mate buxusy, majte sa na pozore.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.254 (?), 20.8.2013 21:26

I když je tohle vlákno hodně staré, dodnes nevím, zda buxus patří mezi jehličnany, nebo mezi konifery pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jfalta - (39) - 157.36 (?), 20.8.2013 21:34

buxus je listnatý keř. jehličnany = konifery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.92 (?), 20.8.2013 21:40

pH, a co že jste se nezeptal dříve?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.254 (?), 21.8.2013 23:20

ptal jsem se, ptal, ale pořád nevím, proč je tam to a, buxus byla jen záminka.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.135 (?), 21.8.2013 23:27

Tak to jó. Možná si i na ten Váš dotaz vzpomínám.

Ale bylo mi divné, proč jste se o tom zmínil zrovna v tomhle vlákně u buxusu.

Končím s dotazy.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika