Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování



host - 207.92 (?)
4.12.2007 14:17

Pane 178.185 z Ostravy, Vy si trochu protiřečíte: v Ostravě Vám roste bez problémů, v Brně horko-těžko. Co Vy na to? (Ale to nechci rýpat, jen mne to tak zaujalo.) Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 178.175 (?), 3.12.2007 23:09
To ano, ale Polešovice, Podyjí, Mělnicko a spol.jsou atypické oblasti - v Brně už mají problémy o ostatních místech ani nemluvě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.92 (?), 4.12.2007 14:17

Pane 178.185 z Ostravy, Vy si trochu protiřečíte: v Ostravě Vám roste bez problémů, v Brně horko-těžko. Co Vy na to? (Ale to nechci rýpat, jen mne to tak zaujalo.) Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.175 (?), 6.12.2007 0:45

Asi toliko, že pokud jsem četl dobře ten článek tak, když už tři kusy nechtěli pěstovat v květináči, tak je přemístili ven a tam je ponechali svému osudu. Časem, aby jeden nepřekážel - tak ho rovnou odstranili. Zajimavé počtení chování k blahočetu - připadá mi to jako když vysazují smrčky a borovice a pokud se nehodí do koncepce, tak je prořežou.

Tím chci říci, že takto bych se ani k méně choulostivým dřevinám nechoval .V  Brně jinak rostou, ale  aspoň minimální péče by měla být, ale asi v Polešovicích je to běžnější dřevina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 15.196 (?), 22.12.2007 18:29

No jistě, Polešovice jsou vyhlášené svými banánovníkovými sady a plantážemi s bavlnou, tak proč by tam lesníci nemohli vysazovat ve velkém araukáriové monokultury, že? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.111 (?), 23.12.2007 19:05

Dobrý večer, náhodou jsem narazil na Vaší diskusi a ač nejsem žádný znalec a pěstitel podobných okrasných stromů vyrostl mi na zahradě tento stromek (původní velikost cca 30 cm) do velikosti cca 6.5 m za dobu necelých 17 let. Dokud to šlo, tak jsem ho na zimu obaloval vlnitým papírem (do výšky asi 2 m), v pozdější době už nic, pouze od října pravidelné zalévání cca 1 x týdně 80-100l. Strom je zasazen vedle RD a je chráněn pouze z jedné strany (JZ). Letos poprvé má nasazeno asi na šišky - ale to nevím - prosím o radu zda se mám pokusit je nějak chránít před přímím mrazem. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.196 (?), 28.12.2007 20:53

Dobrý večer pane Jardo, já Vám sice neporadím, ale rád bych poprosil o foto Vašeho blahočetu (na mail: jan.vykrent@seznam.cz). Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 1.1.2008 20:25

Dobrý den. Nabízel jsem Vám foto krásného exempláře, ale mail, který uvádíte, byl oznámený jako nedostupný.  Pokud máte o nabízené foto Araucarie zájem, zkuste napsat správný mail. Zdraví Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav - (3) - 79.38 (?), 29.12.2007 22:04

Dobrý večer,

dodatečně se ještě snažím vložit nějaké fotky ale nějak mi to zatím nejde.Snad se to povede.    Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.130 (?), 31.12.2007 16:35

Dobry den,
já mám pocit, ze hlavnim problemem při přezimování araukárií je to, že brzy na jaře ostré slunce probudí stromky příliš brzy ze zimního klidu, následně přijdou mrazy, které zničí nadzemní část rosliny. Proto bych doporučoval araukarie na zimu a casne zjara zastinit. To by mohl byt také důvod uspesneho prezimovani v případě výše uvedeneho příspěvku, protože zmiňovaná rostlina je chráněna z JZ. Já sám jsem letos vysadil 3 exempláře do podobných podmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr Franc - (2) - 214.44 (?), 9.1.2008 15:18

Tak zdařilo se, přikládám foto blahočetu, bohužel z Anglie, přesto jsou to stromy které si zaslouží naši pozornost. Vzhledem k vášnivé diskuzi myslím že bude vhodné aby bylo jasné o jakých stromech se bavíme. Ty menší stromy jsou mladé exempláře věk tak 15-20 let, velké stromy jsou dospělé odhaduji tak 150 let staré. Pokud někdo úspěsně pěstuje blahočet v našich podmínkách určitě se pochlubte fotem ať můžeme "závidět"!

Araucaria araucana
Araucaria araucana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika