Abies koreana molli - opadávání jehličí, divné tečky



jakubjecha - (3) - 141.159 (?) 
2.12.2017 14:03, zobrazeno: 3688x

Dobrý den,

cca před 3 měsíci jsem zakoupil v květináči Abies koreana molli (vysoká cca 25 cm). Mám ji doma u balkonových dveří, čili světla by měla mít dost. Teplota v bytě se trvale drží na cca 18-21 stupních. Ze začátku jsem ji možná trochu moc přelíval, ale nyní se snažím, aby půda byla sice vlhká, ale ně přemokřená. Zatím jsem ničím nehnojil, pouze přesadil do většího květináče.

Přes měsícem jsem zjistil, že jedli napadly svilušky - po aplikování postřiku zmizely, nicméně některé větve byly už tak napadené, že jehličí opadalo.

Později jsem však zjistil, že i nenapadené větve mají problém s jehličím. ačkoliv bylo zelené, tak se ho stačilo jemně dotknout a upadlo. U některých jiných zase jehličí začalo pomalu hnědnout a opadávat samo. Po bližším zkoukání jsem u některých větviček zjistil, že jehličí má takové šedivo-nahnědlé skvrny a divné hnědé pupínky u středové osy jehličí (viz fotka).

Jedná se o nějakou houbu nebo jiného parazita? Jak to lze vyléčit?

Děkuji

Jehličí1
Jehličí1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 157.239 (?), 2.12.2017 14:18

Asi červci. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jakubjecha - (3) - 141.159 (?), 2.12.2017 14:29

Máte na mysli tyto červce?

Mě to práve moc jako broučci nepřipadá... spíš takové divné kuličky - tady jsem zkusil ještě detailnější foto:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 2.12.2017 15:02

V bytě to dopadnout jinak ani nemůže. Jedle nesnáší málo vlhkosti v ovzduší. Proto se v teplých oblastech ČR nevysazuje. Sice je to korejská, nároky má však podobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jakubjecha - (3) - 141.159 (?), 2.12.2017 15:05

Rozumím, děkuji za odpoveď. Bál jsem se, že vevnitř jí to nebude svědčit, ale přítelkyně jí chtěl jako okrasný stromek.

Je nějaká šance, že přežije na balkoně v květináči? Bojím se, že jakmile nebude v zemi, tak skrze květináč přemrznou kořeny.

Asi nezbývá, než se s ní rozloučit :-/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika