Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jehličnany vysévám běžně a s celkem slušnými výsledky. Zpočátku se mi také nedařilo, ale (teď mě asi profíci zatratí) přišla jsem na způsob, jak na to. Asi nejdůležitější je semena před výsevem pořádně namočit. S žádnou stratifikací se nenamáhám. Aby se semínka dostatečně namočila zkusila jsem je před namáčením zbavit pryskyřičného obalu. Prolila jsem je technickým benzínem (jen prolít, nemáčet) a lehce vytřela v hadru. Potom jsem je na 48 hodin namočila do vody, kterou jsem asi 3x vyměnila. Tento postup je nutný zejména u cypřišků, u ostatních namáčím bez benzínu. Po namočení vycedit, nechat lehce oschnout (aby šla od sebe) a vysít. Vysévám do výsevního substrátu do nízkých bedniček (dřevěných) brzo zjara. Bedničky nechávám normálně venku. V pařeništi jsou semenáčky obvykle náchylnější k padání, což je asi větší problém, než vzcházení výsevu. Vysévám dost hustě, ale s padáním problémy nemám (hustě znamená např. u cypřišků cca 1000 semenáčků v bedničce 22x30 cm). Nechávám venku do příštího jara a pak přepichuji (jsou asi 10 cm vysoké, ale mají již zdřevnatělý "kmínek" a mohutné kořeny, takže se přepichují bez problémů a beze ztrát. Tímto způsobem vysévám cypřišky, borovice a dokonce i Sequoiadendron giganteum. Tento návod nikomu nevnucuji, ale osvědčil se.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika