Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobry den, ja jsem to vyzkousel takhle:  o vanocich jsem si udelal s dcerkou vylet do mistniho lesa. Nebyl snih, u nas na jizni Morave se ho dockame zridkakdy, a nasbirali jsme sisky smrku a douglasky tisoliste. Po prichodu domu jsem byl unaveny a udelal jsem si grog (dva) a hrali jsme Clovece nezlob se. Na sisky jsem zapomel a asi za tri dny jsem je vytahnul z batohu. Dal jsem je do dvou plastovych krabic (aby se mi nepomichaly seminka) a asi po tydnu jsem z nich vyklepal neskutecne mnozsvi semen. Ze smrkovych to padalo jedna basen, z sisek douglasky to bylo horsi, ale nekolik desitek jich taky vypadlo, zbytek jsem vystoural pinzetou (jako vzdycky). Nachystal jsem si maly "sklenicek" (20x40 cm a plastovy kryt s vetranim) ktery se prodava v zahradnictvi (nebo nekde v hyper-super-hobbymarketu) smichal jsem raselinu s piskem (50 na 50, pritel na telefonu mi to potvrdil) a seminka jsem melce vysel (na 1/3 douglasku a zbytek smrk). Asi po tydnu se "zem pohla". Nejprve zacal klicit smrk, ale douglaska na sebe nenechala dlouho cekat. Ted, asi po 20 dnech uz mam doma hotovy les. Uvidime co z toho bude... Na jare to dam na zahradu pod zavlahu... Jinak takhle uz jsem vypestoval nekolik desitek (nebo stovek?) jehlicnanu... A co s tim delam? Rozdavam to znamym jako vanocni stromky v kvetinaci...

Takze z toho plyne ponauceni: asi nejlepsi stratifikace je ta prirodni (ale musime sbirat sisky kdyz jeste maji nejaka seminka). Preci jenom v lese je jina vlhkost a ta spravna teplota...

Preji hodne uspechu s pestovanim - a kdyz to nevyjde letos, tak pristi rok urcite... a hlavne s humorem... Pavel K.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika