Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

ráda bych požádala o radu někoho ze zkušenějších zahrádkařů.  Na jaře 2016 jsme zasadili do velkého truhlíku 4 malé borovice typu mugo mops. Krásně se jim dařilo, měly hezké přírůstky. Od podzimu 2018 ale začala zejména jedna z boroviček postupně hnědnout, nyní ke konci zimy už je rezavá celá. Jehličí ale drží a neopadává. Na další borovičce začíná rez také, další dvě jsou ale krásné a zelené. Na podzim jsem použila podzimní hnojivo pro jehličnany značky Kristalon a zdá se mi, že právě od této chvíle to začlo jít nejen s těmito borovicemi, ale i s jednou další, také v truhlíku, "z kopce". Bála jsem se proto ošetřovat něčím dalším, ačkoli stejné hnojivo jsem používala i v předchozím roce a vše bylo v pořádku. Léto bylo suché, ale borovice byly zalévané a vypadaly bezvadně celé léto. Dočetla jsem se o sypavce, případně o rzi borovic. Tuší někdo, čím by to mohlo být, a hlavně, jestli lze borovičkám nějak pomoci? Z předchozích rad jsem si přečetla doporučení na hořkou sůl.

Předem mnohokrát děkuji.

Anna

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika