Zvonkové



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?) 
2.5.2014 16:56

U příznivců různých moderních Šalimarů, Džezů, Kanzijů, Beni Šógunů a dalších, nevzbudí staré Zvonkové asi žádné nadšení, ale jeho trvanlivost a svěžest v těchto teplých jarních měsících by snad mohla vzbudit pozornost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.5.2014 18:18

Zvonkové je nyní do buchet a na metýnku naprosto ideální, dokonce je dobré osvěžit jej menším přídavkem rebarbory.

No, pro přímý konzum u dětí vítězí Sirius a Orion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 30.5.2014 11:05

Pěstuji zvonkové již 15 let.každým rokem je úroda, každý rok přečkaj až do května. Myslím, kdyby ještě byly, tak i déle.
Jsou sice kyselejší, ale když již nejsou jiná jablka, tak tyto jsou super.a ten štrůdl z nich a křížaly...
Rostou ve svitavách. Ještě melrose je také tady vhodné a vydrží totéž, co zvonkové.     Milínek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.5.2014 14:27

Děkuji za příspěvek i fotografii. Já nejsem příznivcem příliš nakyslých jablek a některé odrůdy mě zklamaly právě svou přílišnou nakyslostí i v minulé sezóně. Zvonkové mně ale chutná hlavně v jarním období. Z vyšších poloh může být kyselost větší. U zde nakoupených plodů je ale velmi příjemná, spíše jen podtrhující celkovou svěžest plodů a originalitu chuti této staré odrůdy. Byl jsem v zimě přímo nadšen Milošovou ZUZANOU (Zvonkové x James Grieve), která se zdá dobrou náhradou za Zvonkové do vyšších poloh. Moc mně chutnala i jeho Produkta, ale je otázkou jaká bude celková vyrovnanost chuti většího množství plodů jak u Produkty, tak i Zuzany. Těmto svěžím odrůdám prostě fandím, i když se nevyznačují žádnou výrazně specifickou příchutí a nikdy neobsazovala žádné čelní příčky všemožných degustací. Ještě jednou děkuji za Váš příspěvek a přiloženou fotografii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 30.5.2014 16:11

Ráda jsem přispěla svojím názorem.jen mě nějak není jasné, jakjde k sobě james grive a zvonkové... Jedno je letní-druhe pozdně pozdní???Ale james grive je bomba mnam... A dle chuti, moje nej... je Šampion... Zdravím Milínek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 245.249 (?), 31.5.2014 18:32


Upřimně řečeno ani já jsem od této odrůdy nic mimořádného nečekal. Snad jen nějaký ještě větší kyseláč. Nejsem žádným agentem zahrádkářského svazu, ale musím se ztotožnit s hodnocením Obrazového atlasu jádrovin (Sus a kolektiv) a nejen s tamním hodnocením chuti Zuzany. Považuji tuto chuť za vyhovující. Pro někoho jen do štrůdlu, pro mě i na osvěžující přímý konzum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2011 21:54

Máte pravdu, spletl jsem si Produktu se Zuzanou, mají podobný tvar, malé nároky i podobně horší chuť. Produkta byla, tuším, Antonovka s Goldenem,  Zuzana Zvonkové x James Grieve

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 13.4.2011 9:50

Zvonkových mám asi 10ks, ovšem nevím jak moc jsou nebo nejsou v této době narašené, ačkoliv rašilo vždy pozdě, jsou na MM106, možná že by se s nimi dalo ještě hýbat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PetrK - (31) - 80.10 (?), 31.3.2023 18:26

Dobrý den, nevíte, kde prodávají stromky Zvonkového?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.168 (?), 31.3.2023 20:49

Mrkněte na google, na mne vyskočilo na "prodejstromku.cz" jako vysokokmen, nevím, jak velké chcete wink          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika