Zvonkové



PepaS - (30) - 217.186 (?)
21.3.2019 18:12

Tak dnes jsem ve sklepě ze zvědavosti vzal dvě Zvonkové ze sousedovy

zahrady /dar/ a na podzim jsem nevěřil, že dojdou portože byla nepoživatelná a na nový chrup. A ejhle velice příjemné překvapení,

jablka pěkně zežloutla, jsou malinko zvadlá, ale ta chuť. Skvěle osvěžující,

lehce nakyslá s vyváženým cukrem, štavnatá a chřupavá. Velké pozitivní překvapení.  Je to absolutně něco jiného než jsem celou zimu chroupal - Rubíny, Gala, Braeburny, Melrose, Rubinoly, Jonagoldy... Zvažuji jejich výsadbu. JS

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 254.91 (?), 15.2.2017 19:35

25 let nazpět jsem zasadila mimo jiní i odrúdu zvonkové.První úrody jsem byla velmi neštastná, co je to za chut, nesmírně kyselá. Moje maminka (1933),naopak jiné jablko vůbec nechtěla.Dnes po těch letech strom rodí každoročně.má nádherné plody a já přišla na jeho chut.Dám mu přednost i před melrosse, které je také můj favorit. Také křížaly ze zvonkového jsou jedinečné.Se vším souhlasím u p.výše popsané. MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 21.12.2017 20:39

Zvonkovému definitivně odzvonilo, jak píše jeden pisatel v tomto vlákně? Ne, s paní Mílou v předchozím příspěvku na to máme jiný názor. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.106 (?), 20.1.2018 16:41

Zvonkové je moje nejoblíbenější odrůda pěstujeme ho v Nové Pace 427m.n.m.. Vydrží v celkem špatném sklepě až do jara. Na štrůdl a na křížaly je jedinečné. Pro mě je to naprostá jednička. Ta jablka bez chuti a nasládlá mnohdy ani nedokážu zařadit. Máme ho asi 25let a každým rokem má největší úrodu z našich 4 jabloní. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 20.1.2018 19:26

2016-2017,to bylo naprosté fiasko s jablkama.Jediná odrúda zvonkové byla jako každoročně úrodná. Letos se ve sklepě klepe ještě bedýnka melrosse a glostarů a jsou již lehce povadlé, ale zvonci jsou perfektní... Nikdy bych se jich nezbavila a doporučuji na každou zahradu... Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaS - (30) - 217.186 (?), 21.3.2019 18:12

Tak dnes jsem ve sklepě ze zvědavosti vzal dvě Zvonkové ze sousedovy

zahrady /dar/ a na podzim jsem nevěřil, že dojdou portože byla nepoživatelná a na nový chrup. A ejhle velice příjemné překvapení,

jablka pěkně zežloutla, jsou malinko zvadlá, ale ta chuť. Skvěle osvěžující,

lehce nakyslá s vyváženým cukrem, štavnatá a chřupavá. Velké pozitivní překvapení.  Je to absolutně něco jiného než jsem celou zimu chroupal - Rubíny, Gala, Braeburny, Melrose, Rubinoly, Jonagoldy... Zvažuji jejich výsadbu. JS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 23.3.2019 8:14

Pro mě je Zvonkové vzpomínka na dětství, dříve té nakyslé chuti, kterou organismus na jaře vyhledává, moc nebylo. Dnešní generaci vychované supermarketem nic neříká, ale já mám pořád jednu větev naroubovanou. Moc neplodí, ale na zpestření to stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.3.2019 8:37

dříve té nakyslé chuti, kterou organismus na jaře vyhledává, moc nebylo.

Já bych řekl, že té nakyslé chuti bylo v minulosti víc. To až dnes se na trh pouští jablka jen sladká. Ontario rostlo skoro v každé zahradě. Česká Melodie se chutí Zvonkovému vyrovná, navíc netrpí strupovitostí a snese chladnější polohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PetrK - (31) - 80.10 (?), 2.4.2024 1:11

Dobrý den, pane Vysloužile, k čemu by se dala přirovnat chuť Zvonkového? Láká mne odolností k chorobám a dlouhou skladovatelností, tedy v období, kdy mi nic nevydrží. Na podzim mám James Grieve, Matčino, pak Golden Delicious, Kožené, dvě po dědečkovi jejichž název neznám a Ontário. Vysadil jsem Angold, Rajku a Admirála (nevím jestli M26, něco menšího) a vloni Zvonkové na M9 (netuším, jestli je M9 pro Zvonkové vhodná podnož, ale teď mám na zahradě místo jen na pár dalších M9 a přeroubování jednoho, dvou stromů. A zvažuji ještě Zvonkové na M9 (aby to alespoň něco urodilo, na M9 asi plodů moc nebude)(lehce mne brzdí, že jsem Zvonkové neměl příležitost ochutnat a některé ohlasy na něj nejsou dobré (jiné zase velmi oslavné). A ještě plánuji přidat pár Admirálů na M9 (jedno jsem ochutnal a chutnalo mi velmi). Měl byste ještě nějaký tip na rozšíření chutí, které již v zahradě mám? Ideál je samozřejmě odolnost k chorobám včetně skládkových (třeba tužší slupky mi v extremně vhlkém sklepě odolávají nejvíce), skladovatelnost a nějaká zajímavá chuť. třeba ohledně chuti, nedávno jsem byl na přednášce, kde jsem ochutnal nějaká "moderní" jablka a asi kromě dvou (jedním z nichž byl Admirál) chutnaly v podstatě naprosto stejně a ani nijak moc chuti neměly o vůni, aroma u nich už vůbec nadarmo hovořit. Co by vás napadlo doporučit? Jen poslední věc, pročítám informace o různých odrůdách na internetu, nebo tu mám jednu starou pomologiiDvořák-Vondráček z 1969. Všude se používá termín renetovitá chuť. Nikde jsem ovšem nedokázal zjistit, co to vyjadřuje.

Předem děkuji jestli najdete čas mi odpovědět.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.168 (?), 2.4.2024 16:34

Zajímavou chuť i aroma má Gascoygneho šarlatové - a mám pocit, že p.Pešek na "starých odrůdách" ho měl na M9 cheeky            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PetrK - (31) - 80.10 (?), 2.4.2024 0:44

Dobrý den,

 Já právě vloni zasadil jedno Zvonkové na M9, takže to bude malý stromek a zvažuji, že bych jich zasadil víc, protože podle popisu je mi sympatické. Tedy, prý odolnost chorobám, ve sklepě prý vydrží až do letní sklizně jablek chrupkavé a osvěžující. Jediné, co mne v tom zvažování trochu brzdí je omezený prostor, který mám a to, že jsem to jablko ještě nikdy neměl příležitost ochutnat. Jak to má s chutí, jaká je? Dá se k něčemu třeba přirovnat? Předem děkuji za info.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika