Zvonkové



host - 254.91 (?)
20.1.2018 19:26

2016-2017,to bylo naprosté fiasko s jablkama.Jediná odrúda zvonkové byla jako každoročně úrodná. Letos se ve sklepě klepe ještě bedýnka melrosse a glostarů a jsou již lehce povadlé, ale zvonci jsou perfektní... Nikdy bych se jich nezbavila a doporučuji na každou zahradu... Míla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.12.2017 20:39

Zvonkovému definitivně odzvonilo, jak píše jeden pisatel v tomto vlákně? Ne, s paní Mílou v předchozím příspěvku na to máme jiný názor. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.106 (?), 20.1.2018 16:41

Zvonkové je moje nejoblíbenější odrůda pěstujeme ho v Nové Pace 427m.n.m.. Vydrží v celkem špatném sklepě až do jara. Na štrůdl a na křížaly je jedinečné. Pro mě je to naprostá jednička. Ta jablka bez chuti a nasládlá mnohdy ani nedokážu zařadit. Máme ho asi 25let a každým rokem má největší úrodu z našich 4 jabloní. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 20.1.2018 19:26

2016-2017,to bylo naprosté fiasko s jablkama.Jediná odrúda zvonkové byla jako každoročně úrodná. Letos se ve sklepě klepe ještě bedýnka melrosse a glostarů a jsou již lehce povadlé, ale zvonci jsou perfektní... Nikdy bych se jich nezbavila a doporučuji na každou zahradu... Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaS - (30) - 217.186 (?), 21.3.2019 18:12

Tak dnes jsem ve sklepě ze zvědavosti vzal dvě Zvonkové ze sousedovy

zahrady /dar/ a na podzim jsem nevěřil, že dojdou portože byla nepoživatelná a na nový chrup. A ejhle velice příjemné překvapení,

jablka pěkně zežloutla, jsou malinko zvadlá, ale ta chuť. Skvěle osvěžující,

lehce nakyslá s vyváženým cukrem, štavnatá a chřupavá. Velké pozitivní překvapení.  Je to absolutně něco jiného než jsem celou zimu chroupal - Rubíny, Gala, Braeburny, Melrose, Rubinoly, Jonagoldy... Zvažuji jejich výsadbu. JS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 23.3.2019 8:14

Pro mě je Zvonkové vzpomínka na dětství, dříve té nakyslé chuti, kterou organismus na jaře vyhledává, moc nebylo. Dnešní generaci vychované supermarketem nic neříká, ale já mám pořád jednu větev naroubovanou. Moc neplodí, ale na zpestření to stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.3.2019 8:37

dříve té nakyslé chuti, kterou organismus na jaře vyhledává, moc nebylo.

Já bych řekl, že té nakyslé chuti bylo v minulosti víc. To až dnes se na trh pouští jablka jen sladká. Ontario rostlo skoro v každé zahradě. Česká Melodie se chutí Zvonkovému vyrovná, navíc netrpí strupovitostí a snese chladnější polohy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika