Zvonkové



host - 148.23 (?)
11.4.2011 21:07

Zvonkové pěstujeme desítky let v Praze a ještě se nám nestalo, že bychom byli zklamáni. Je to vynikající jablko nakyslé chuti, které vydrží až do června. Netrpí chorobami, takže jsme ho nikdy nemuseli chemicky ošetřovat. Teplota v našem sklepě klesá v zimě až ke 4 st. C.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.205 (?), 7.6.2010 21:39

Zvonkové nemá chybu. Jím ho v květnu, krásně se po něm vzpamatuji z jarní únavy a udělá mi krásně v ústech. Odstraní svou příjemnou kyselostí snad i plak ze zubů. Je moje oblíbené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.23 (?), 11.4.2011 21:07

Zvonkové pěstujeme desítky let v Praze a ještě se nám nestalo, že bychom byli zklamáni. Je to vynikající jablko nakyslé chuti, které vydrží až do června. Netrpí chorobami, takže jsme ho nikdy nemuseli chemicky ošetřovat. Teplota v našem sklepě klesá v zimě až ke 4 st. C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.9 (?), 9.6.2010 2:13
V Holovousích křížili Zvonkové s James Grievem (HL-III-25-15, HL-III-25-23), ale moc se tato jablíčka neprosadila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.4.2011 21:34

Těch holovouských kříženců Zvonkového je více. Vznikly tak např. odrůdy Primadela, Starkresa, Zvoša atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 11.4.2011 21:51

Myslím, že ze Zvonkového je i klasická odrůda Produkta. I když to není chuťově špička, má řadi dobrých vlastností - velikost plodů, plodnost, malé nároky na pěstování, skladovatelnost.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.4.2011 20:11

O Produktu jsem se kdysi také zajímal, ale školkaři ji tehdy neměli. Není to ale kříženec Zvonkového, je to křížení Antonovky s něčím, co si už nepamatuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 191.35 (?), 12.4.2011 20:16

Dá se Zvonkové ještě sehnat? Hledám totiž jablko, které by vydrželo do května ajko Idared, který mně dožívá. Mám ho přeroubovaný na neznámé letní odrůdě, ale nedělám si iluze o své kvalitě roubování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 12.4.2011 20:29

Neshánějte ho.Není proč.Mě moc nechutnalo.Měli jsme ho na nějaké zakrslé podnoži, ale dílem špatného zakořenění, a dílem silného větru se stromek převrátil, tak je pryč.Jeho předností nebyla chuť, ale velká plodnost, a po obití nehnědne.Taky vydrží přes zimu do jara.I když mi chutnají kyselejší jablka, chutí mi připominalo hašlerkovou řepu.Je to jen můj subjektivní názor negativního typu vyvažujíce předešlé vesměs kladné připomínky.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 191.35 (?), 12.4.2011 20:33

No vidíte, a mně kdysi /opravdu dávno/ chutnalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 2.5.2014 10:44

Koupil jsem na podzim nějaké to Zvonkové, ale odrazovala mě velikost plodů. Byly přímo obrovské, tak velké jsem snad ještě neviděl. V zimě mi nijak zvláštní nepřipadaly, ale teď musím ocenit příjemně navinulou chuť i jemnou konzistenci dužniny. Jak je vidět, tak duben a květen to je ten pravý čas na to, dát si Zvonkové. Měl jsem tady ještě jedno Zvonkové od Miloše, ale to bylo pro porovnání o něco více nakyslé (konzumováno včera). I tato pro každého zcela obyčejná odrůda potřebuje pravděpodobně co nejteplejší oblast. Ale opravdu teď na jaro velmi příjemná svěží chuť

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika