Zhodnocení úrody jádrovin 2014



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?)
8.12.2014 13:21

Dobrý den paní Marie. Chci se Vás zeptat, jak jste spokojena s odrůdou jabloně Primadela a to i včetně chuti. Děkuji za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Venca z Vysočiny - (14) - 252.39 (?), 6.12.2014 16:57

U mne se letos velmi dařilo Spartanu. Bylo to ale s postřikem!!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.253 (?), 7.12.2014 17:04

Po loňské nadúrodě letos slabší průměr, nerezistentní odrůdy Idared, Jonagold a jeho mutace, Granny Smith, Rubín,Bohemia, Gold Bohemia a mnohé další bez strpovitosti, krásná jablka. Doris,    Meteor, Pink Lady, Sentima, strupovitst, zvlášté pak na Pink          Lady.Rezistentní odrůdy bez strupovitosti, pou ze na Svatavě bylo pár flíčků.Na sloupovitých asi 20    odrůdách    také nebyla strupovitost. Sazovitost po velmi deštivém období se objevila na odrůdách s drsnou slupkou jako je Topaz a Karneval.Na ostatních odrůdách ne.U hrušní byla úroda velmi dobrá, Nela,Decora, Grosdemange,Jana, Bohemica a Konvert bez chorob. Ostatní s malou strupovitostí.Pokud se týká škůdců tak tlak byl letos po mírné zimně větší jak minulé roky.

Také švestky po loňské nadúrodě odpočívaly, pouze na mladých výsadbách Toptaste, Tophit, Gabrovská a Valjevka byla ukázka.

Jižní Morava Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 8.12.2014 12:29

U mne na jihu Čech ze čtyř jabloní letos tři propadly, pouze pár plodů na ochutnání. Pomrzly v květu. Rovněž se objevila čerň a stupovitost. Bez vad na kráse a úrodná pouze Primadela. 

I hrušky a peckoviny pomrzly v květu. Hrušek přesto pár bylo - výhradně partenokarpických.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 8.12.2014 13:21

Dobrý den paní Marie. Chci se Vás zeptat, jak jste spokojena s odrůdou jabloně Primadela a to i včetně chuti. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 9.12.2014 11:52

Primadelu jsem před několika lety přiroubovala na letní jabloň a letos měla první větší úrodu - na několika větvích více jablek než jiné odrůdy na celém stromě. Sousední Rubinola je sice chuťově lepší, ale Primadely si po letošku cením víc. Jablka velká, šťavnatá, chutná a bez strupovitosti i sazovitosti, kterou jsem měla letos tu a tam na všech ostatních odrůdách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 9.12.2014 20:46

Pimadelu jsem loni přerouboval. Jablka velká, netrpěla strupovitostí a to je s jejími přednostmi asi tak všechno.
Předloni jsem zde v některém vláknu dal foto plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika