Zakládám novou zahradu



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.140 (?)
11.11.2015 13:03

Pane Romane, sympatického prodejce patří nakopat Víte kam.Chcete ten stromek utopit nebo aby Vám na jaře vyrazil.Při sázení nahrňte jámu do dvou třetin, sešlápněte lehce zeminu a vydatně zalejte 10÷15 litry vody.Po vsáknutí zbytek jámy dosipte zeminou a nezalévejte.Nepromočená půda chrání před odparem. - Mičurin I (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 80.43 (?), 11.11.2015 12:06

Dobry den.

Podle meho nazoru je korenovy system v dostatecne velikosti. Zastrizeni silnych - kotvicich korenu vykompenzujete opernym kulem. Nejdulezitejsi jsou ty vlasecnicove a drobne korinky. Ty prijimaji vlahu, mineraly a staraji se zivotaschopnost stromu. Myslim, ze bude vse tak jak ma byt. Jen pri suche zime bych doporucil zalit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman71 - (7) - 20.180 (?), 11.11.2015 12:34

Dovolil bych připojit se také do diskuze. Respektive bych chtěl podpořit názor na zalévání stromů i přes zimu. Včera jsem také kupoval dva ovocné stromky (třešeň a broskvoň) a velice sympatický majitel ovocné školky mě obdařil několika radami. Co se týká těch kořenů, podle toho co jsem se dozvěděl já, je vše v pořádku. Opravdu jsou nejdůležitější ty jemné, vlásečnicové kořínky, kterými strom přijímá nejvíce živin. I ty mi však bylo doporučeno o malinko zkrátit. Spíše jim uštědřit rovný čistý řez k tomu, aby dostaly impulz k "rozvětvení" se. Co se týká zalévání, pokud u nás (jižní Morava - Znojemsko) opět bude sněhu jen bídně, mám prý zalévat celou zimu. Jednou za týden až čtrnáct dní dva až čtyři kbelíky vody jednorázově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.130 (?), 11.11.2015 12:53
Tak letos na jaře jsme koupily zahradu s cca 25 stromy různych druhů (jabloňe, hrušky,švestky),ale bývalý majitel vzhledem k vysokemu věku a zdravotnimu stavu se o ni vůbec nestaral minimalně 7 roků, proto všechny stromy a keře bylo nutno odtranit (napadené snad všemi nemocemi) a ted jsem koupil nové stromky (švestku, jabloň,meruňku, broskeva a hrušeň) tak už se těším až na jaře zazelená.Smad ty stromky a nové keře přežijou zimu, i když jestli nějaká vůbec bude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.11.2015 13:09

ni vůbec nestaral minimalně 7 roků, proto všechny stromy a keře bylo nutno odtranit (napadené snad všemi nemocemi)...To je nějaká blbost ne? Radši napište po pravdě, že jste byl celý diví do kácení, ale všichni v okolí vám nejspíš řekli, že je to pěkná blbost. Stromky nejspíš stačilo trochu prořezat a to jen některé, teď je výsledkem že máte holou pláň a nějakou slušnější úrodu můžete čekat tak za pět let a tož všude včil chodíte a vykládáte nesmysly o chorobách. Můžete jmenovat nějakou z těch chorob, která vznikne tím že se o stromek pár let nestarám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.140 (?), 11.11.2015 13:03

Pane Romane, sympatického prodejce patří nakopat Víte kam.Chcete ten stromek utopit nebo aby Vám na jaře vyrazil.Při sázení nahrňte jámu do dvou třetin, sešlápněte lehce zeminu a vydatně zalejte 10÷15 litry vody.Po vsáknutí zbytek jámy dosipte zeminou a nezalévejte.Nepromočená půda chrání před odparem. - Mičurin I (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.11.2015 13:13

Nezbývá než souhlasit, stromek vysazovaný na podzim zasadím, naleju k němu kýbl vody a do jara se o něj nestarám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.11.2015 12:45

Co mě ale překvapilo, tak hluboké zastřižení kořenů...kdybyste si zašel koupit stromek do školky, tak byste zjistil, že takové kořeny mají všechny prodávané stromky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 11.11.2015 13:31

Co jsem kupoval předchozích 8 stromků, všechny měly podle téhle třešně kořeny delší a víc i těch vlásečnic. Jinak stromky co jsem sázel loni na podzim jsem v zimě také asi třikrát zalil a neuškodilo jim to.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 11.11.2015 13:42

Snad je poznámku k jemným kořínkům. U hrušně na semenáči žádné jemné kořínky nebývají a jestli je stromek v pořádku, ujme se i bez jemných kořínků. Jemné kořínky je takový mýtus. Jestliže je stromek celkově v pořádku, nepřeschlý, v drtivé většině případů žádné problémy s ujmutím nebývají. I po hlubším zastřižení. Už jsem to kdysi psal, dříve platila norma ČSN a podle té mohly být stromky 48 hodin nezaložené, třeba pohozené na poli. Stromky se i po tak dlouhé době bez problémů ujmou. Pochybuju však, že po této době jsou jemné kořínky ještě funkční a přesto sestromek ujme. Mimochodem, kdyby se ve školkách aspoň dodržoval limit 48 hodin, to by bylo dobře. Kolikrát je mají podorané a vyhozené ani nechci říkat jak dlouho. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 11.11.2015 15:27

Díky za reakci. Jen jsem měl strach o stromek, teď jsem klidný.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika