Vzdušné potápanie - zakoreňovanie ovocných stromov



host - 37.86 (?) 
27.2.2019 13:55, zobrazeno: 5664x

Zdravím všetkých skúsených ovocinárov.

Dostala sa mi do rúk kniha od p. F. Dohnálka z roku 1939, kde sa spomínajú Mičurinove pokusy s vegetatívnym rozmnožovaním ovocných stromov.

(Viď obrázok.) Rád by som sa opýtal, či niekto videl alebo dokonca skúšal niečo podobné a s akým úspechom... aj keď si myslím, že skôr nikto. len čisto pre zaujímavosť či by to mohlo fungovať.

Vopred vďaka za reakcie. L


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 27.2.2019 14:19

Dajte do vyhľadávača Air layering fruit trees, je tam k tomu čosi popísané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.86 (?), 27.2.2019 21:14

Zaujímavé, vďaka yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.20 (?), 26.6.2023 14:13

Volá sa to vzdušné potápanie a na internete je pár informácií. Na sociálnej sieti FB je, v skupine Bonsai..., diskusi pár ľudí o tejto činnosti. Listnaté sa zakoreňujú 30-60 dní, ihličnaté stromy 60-90 dní....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.101 (?), 12.7.2019 16:44

právě jsem sundal z jabloně první 2 "rouby, co air layeringově (dle you tube) pustili kořeny cca 10 cm... takže to možné je.. třetí měl jen velký zával možná se chytne..tam kořen nebyl, na stromě byli přes zimu.. byly v igelitové košilce přes zimu, tuším, že chybu co jsem udělal bylo, že jsem uvázal napevno, nešlo dozalévat a hlína vevnitř proschla i tak, ale ta jablon zakořenila... nicméně dalších cca 10 pokusů, 6x peckoviny, a 4x jabloně se nepovedly... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.80 (?), 12.7.2019 18:36

Něco podobného zkouším se samcem rakytníku. Plastovou nádbku jsem provlékl přes halouzku a vypnll hlínou a občas zaleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.7.2019 18:25

Taky letos zakořeňuji. Ale nezalévám. Kořeny tlačí cévami do bujného výhonu vodu samy. Tedy ne samy, ale osmoticky. Večer je v listech spousta nových metabolitů (cukru) a kořeny to v noci musejí trochu naředit. Takže nevysychá ani zábal. Výhon z podnože MM106 vytvořil za tři měsíce docela silný kalus a zesílel v průměru asi o 5 mm. Protože jsem sundal kůru i s kambiem, žádné produkty fotosyntézy se do kořenů z tohoto výhonu nevracejí. Řešením bude snad jen vytvoření nových kořenů v zábalu. Proto to vlastně dělám.

Vzdušné hřížení - kontrola po 3 měsících
Vzdušné hřížení - kontrola po 3 měsících
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.101 (?), 18.5.2020 23:06

Dají se dohledat zajímavá videa, vodní air learing, kelímek nebo pytlik naplnit vodou, zespoda nasadit na půlku v půlce zespodu rozříznuté větve tak, aby jedna půlka byla ve vodě druhá normálně roste, jsou tam i vidět krásné kořeny, jestli to skutečně funguje netuším, ale je to zajímavé... zkusím... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika