Výsledky organoleptického hodnocení jablek Lysice 2016



host - 250.70 (?)
24.2.2017 19:19

Výsledky Okresní degustace jablek
Valašské Meziříčí, 16. prosince 2016

Degustace jablek ValMez 2016
Degustace jablek ValMez 2016
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 250.70 (?), 24.2.2017 19:19

Výsledky Okresní degustace jablek
Valašské Meziříčí, 16. prosince 2016

Degustace jablek ValMez 2016
Degustace jablek ValMez 2016
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.255 (?), 30.1.2018 21:46
Výsledky degustácie jabĺk v Pačejově 27.1.2018 - viď foto. Celkové poradie je na foto 1. Na ďalších fotkách je bodovanie jednotlivých parametrov. Obsiahlejší komentár je asi zbytočný, platí že degustácia je najmä spoločenskou udalosťou a výsledky netreba brať smrteľne vážne. Pridám len 2 vety: Poradie na 1. a 2.mieste ma neprekvapilo. Príjemným prekvapením je vysoká pozícia Angoldu (táto trochu podceňovaná odroda sa možno dočká zaslúženej renesancie). IH. (P.S.: minimálne jeden účastník fóra bol degustátorom, snáď pridá ešte nejaké svoje postrehy a informácie aj zo zákulisia. Nebudem ho menovať - je to Ivan z okénka 😉).



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.255 (?), 30.1.2018 21:55
A ešte výsledky z ďalšej degustácie - Třebíč 20.1.2018. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 31.1.2018 7:58

Ivan Ivanovi vlkem... Byl jsem tam, jablíčka dobrá, ve slušné kondici, německé odrůdy od pana Irrganga se ve Střížovických neztratila. Na rozdíl od Pačejovských byla z chlaďáku, ne z obyčejného sklepa Ti "němci" jsou křupavější, tak trochu hrubší ve struktuře, v žádném případě neurazí, naopak. Jsou tak trochu jako Admirál, ale chybí jim něco. Třeba mají tuhou slupku, nebo nevoní... Už jsem se s nimi setkal dříve, o degustaci v Trebensdorfu (2014) tu byla řeč. Vepředu byla i NŠL, ale nesmí se uvádět, jaká to jsou. A tak to co mohlo být v roce 2017 na degustaci jako ÚEB 2323 (vymyšlené), letos dostalo jenznačku ÚEB 1,2,... To aby se dodržely směrnice EU. Tedy nevíme o co jde v srovnání s roky minulými. Nebyla tam Kumštova jablka, letos o vše po mrazících na jaře přišel. Já měl pořadí trochu jiné. Ač nemám rád žlutá jablka, na druhém místě za ÚEB-4 mám německý Sonnenglanz (https://www.bayoz.de/de/), pak Admirál, ÚEB-5, Bohemie, Kanzi, Angold... Zákulisí? Majitelé sadu jsou pohostinní, příjemní, co o jablcích vědí, to rádi sdělí, i o kombinacích odrůda - podnož, dgustace je trochu jinak postavená, jablko vidíte hned po ochutnání a tak se lépe dá dohromady chuť a vzhled. Třeba když dostanete Idared, tak se obyčejně každý pochválí za to, že mu nedal nic moc body. Nebo solidní nakyslou Melodii - to hned víte, že to jablko nebylo za zenitem, ale že to prostě byla Melodie. Je to zkušebna ÚEB. Podívejte se na web zahradkari.cz odborné informace - degustace, už tam tahle degustace je a dá se to přečíst lépe než tady - to je hrůza Ivane, to je kopie jak ze samizdatu. Taky tam můžete občas poradit, občas se tam objeví snad jen SPCH. Angold vyhrál v Holovousích. Tam byla jablka též ve výtečné kondici a to tak že všechna. Rozdíly byly dány opravdu jen kvalitou odrůd. Ročník a skladování se trošku podepsal na jablcích v Lysicích. Nejspíše měli moc teplo jak v sadu, tak v skladu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 31.1.2018 12:15

Ivan Ivanovi beránkemwink:  Veľká vďaka za cenné informácie z degustácie. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 31.1.2018 13:17

Pane Ivane z okénka, dal jste na 6.místo v Pačejově odrůdu KANZI.Jak vzorek této odrůdy vypadal?V jaké byl kondici, že byl zařazen na 37 místo do společnosti Idaredu a sloupovek.Moje Kanzi zrovna testuji na skladovatelnost (obyčejný sklep s vyšší teplotou do pozdního podzimu).Nyní je stále ve vynikající kondici.Lesklá, svěží,zářivá slupka, žádná měkota, výborná šťavnatost, konzistence dužniny o chuti nemluvě.Přpadá mě to jako komerční degustace a nehoráznost vúči odrůdě Kanzi.Po ochutnání vzorku degustátor vidí celé jablko.To potom ta anonymita není zaručena.Kdo proboha vpašoval do degustací položku "vzhled".Vás pane Ivane z okénka ctí, že jste si zachoval profesionalitu a komerční odstup. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 31.1.2018 13:41

On nikdo nevěděl, že je v nabídce Kanzi. Není to jako v Holovousích nebo Lysicích, kde jsou vidět jablka do degustace předem. Tady je uvidíte s popisky na miskách až po skončení ochutnávky... Handicap Kanzi je ve společnosti ostatních odrůd to drobné jablko, tuhá slupka, v tomhle případě ne moc štavnaté, sladká chuť, ale chruplavé. Ale když je nakrájené na jemné plátky, musíte si vzít u každého malého jablka dva kousky, aby jste skousl a cítil konzistenci, šťavnatost, měl něco v ruce i v puse. U velkého můžete plátek zlomit a máte to lepší. Na tenkém a malém to nezjistíte a hodnocení klesá... To jablko vidíte až když dopíšete, ne dříve. Takže to neovlivňuje ochutnávku, ale sníží to hodnocení u toho, kdo neví, že nebude nikdy větší... Možná se na něm ukázalo, že potřebuje více srážek - Pačejov měl ve vegetaci cca 330 mm srážek... Já mám rád jablka voňavá, ale ne do Goldenu, Starkimsonů, Mc Intosh, spíše do Zlaté renety. Konzistenci krom té chruplavé i jemnou, jako má Lipno, Melodie a třeba Rosela. Víc nedokážu říct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.141 (?), 31.1.2018 14:13

Díky za vysvětlení.Každý má ty chuťové buňky nastaveny jinak.Rád mám sladší ale ne fádně.Když jste uvedl Rozelu.Budu kacíř ale já ji povožuji za chutněší jak Bohemii.U Bohemky mě chybí nějaký chuťový konec.Je jakoby stále stejné i když výborné.Zato Rozela má na konci konzumace takový svěží sladkokyselý konec a ten mě teda převelice vyhovuje. - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika