Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?)
24.12.2011 20:34

Děkuji za pochvalu pane Václave, ale příběh vykouzlil pan Miloš. Jemu tedy patří poděkování. Byl to příběh jako z knihy Příběhy slavných odrůd, kterou zde s oblibou používáme.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 54.27 (?), 23.12.2011 23:36

Probůh, pánové, o co se vlastně přete? Je snad samozřejmé, že v degustacích ať již jakýchkoliv se mohou umístit jen jablka, a to na kterémkoliv místě, která byla na tuto akci dodána. Pokud tam nikdo nedoručí Šampaňskou renetu (jistě jste už četli, že to je moje 1), tak se prostě neumístí a navíc, pokud bych ji tam dodala letos, tak by propadla, neboť jsem ji nechala na stromě déle než bylo záhodno a navíc nějak se nám díky sousedovi "pokazila" komora na uskladnění - už teď jsou jablka moučnatá (nikdy jsem to nezažila). A tak to je i s jinými Vámi prosazovanými a oblíbenými sortami. Také jsem obhájce a milovník starých odrůd - těch, které mám odzkoušeny, že u nás jim vyhovuje nejen klima, podloží, způsob mojí péče, ale pokud nejsou a nebudou předmětem degustace kdekoliv (navíc nebudou ve správném čase) ve výsledkových listinách se neobjeví. Jinak díky panu Zvřelovi za info. A Vám všem ostatním, kteří měli trpělivost a dočetli až sem přeji krásné a pohodové vánoční svátky se spoustou šťavnatého a chutného ovoce s vlastní zahrady. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 56.251 (?), 24.12.2011 0:10

Příspěvek vesměs "off topic", ale protože je to zde žhavé, využiji toho. Předem děkuji panu Petrovi z P. za pozdravy a zdravím také.

Co se týče pořadí odrůd, nejspíše bych se opakoval. Některá umístění překvapila, jiná utvrdila, a ještě jiná ponoukají k sehnání dané odrůdy (zde jsem asi obětí kampaně). S většinou odrůd ovšem nemám zatím dostatek zkušeností a ani vhodné podmínky pro jejich pěstování.

Neberu pořadí jako dogma, vždyť jsme se zde několikrát shodli, že každý má svůj žebříček (daný svým jazýčkem či žel "tvrdším" pěstebním prostředím).

Vám všem zde na fóru bych chtěl popřát na Vánoční svátky pohodu a klid při posezení s rodinou či přátali, do nového roku hlavně pevné zdraví, spoustu sil, celoroční přízeň počasí, méně horké hlavy a hlavně zdravé rostliny a krásné chutné výpěstky a "výpalky". Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 165.19 (?), 24.12.2011 1:02

Přeji vám všem krásné a radostné vánoční svátky, prožité v kruhu rodiny a svých blízkých, hodně dárků pod stromečkem ze kterých budete mít radost a také to nejdůležitější-pevné zdraví po celý příští rok 2012.Budeteli zdraví, vypěstujete si na zahradě odrůdu jablek která vám chutná, bez ohledu na to jak se umístnila na degustaci a jak chutnala odborníkům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.82 (?), 24.12.2011 8:24
Aby sme prišli na iné myšlienky, ako spomienku na jeseň, ktorá sa pred pár dňami skončila, zasielam spolu so želaním kľudných a pohodových sviatkov pohľad na predzáhradku s pravideľne dlhokvitnúcim horcom, ktorého nezastrašili ani novembrové mrazy. Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.18 (?), 24.12.2011 11:23

Zdravím všechny na tomto fóru a v úvodu přeji pěkný vánoční štědrovečerní den. Výsledky různých degustací jsou pro mě vždy zajímavé a určitě mě ovlivňují při shánění nových odrůd. Vždy se ale snažím mít svůj vlastní názor a ve své hlavě mám každý rok svoji soukromou degustaci založenou výhradně na mých chuťových pocitech a vjemech. V loňském roce jsem byl nadšený z chutě plodů Goldstaru, Opálu, Rubinoly, Bohemie a také ze zakoupených jablek Kanzi. Letos bych nedal dopustit na chuť letního jablka Zita, podzimních Akane a Matčino, zimních Durit, Jarka a Rozela nebo darovaných jablek Santany, Starkingu a Evelíny. Těžko bych u těchto mých favoritů stanovoval jejich celkové pořadí, protože každá odrůda má během uskladnění svoji správnou a optimální konzumní dobu, kdy je chuťově vynikající a má své nezaměnitelné aroma a kouzlo. Příští rok určitě zaplodí zase nějaké jiné odrůdy, které zkouším a překvapí mě svojí chutí. Někde jsem četl, že ve světě existuje přes 10.000 odrůd jablek a že největší producenti jablek jsou Čína a USA. Já osobně neznám žádnou čínskou odrůdu jablka a těch amerických také moc neznám. Přitom na internetu se dají vyhledat stovky odrůd jablek, o kterých většina z nás nikdy neslyšela a bohužel se s nimi nikdy nesetkáme, i když by mohly být zajímavé – viz např. odkaz. V dnešní moderní době je těch odrůd celosvětově tak moc a vývoj ve šlechtění jde stále vpřed (což je jistě dobře), že není v lidských silách všechno vyzkoušet. K nám do Česka se dostane jen zlomek toho co existuje ve světě a opačně to asi platí také – i naše kvalitní moderní odrůdy stěží někdo pěstuje v Americe. Proto vám jako vánoční dárek posílám další kapitolu z knihy Příběhy slavných odrůd, tentokrát o vzniku jedné z nejslavnějších odrůd světa – Golden Delicious. Četbou se pomyslně časem vrátíte do dávné doby průkopníků a nadšenců, ke kterým cítíme úctu a obdiv a někteří z nás k nim mají myšlenkově určitě velmi blízko. Karel


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 246.18 (?), 24.12.2011 11:24
strana 2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.18 (?), 24.12.2011 11:25
strana 3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 246.18 (?), 24.12.2011 11:26
strana 4

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 24.12.2011 16:13

Také já přeji všem zúčastněným na tomto fóru hezké prožití svátků Vánočních, do Nového roku hlavně hodně zdraví a úspěchů na zahradě.

  Přispěvateli přede mnou také děkuji za tento příhodný a moc zajímavý příběh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?), 24.12.2011 20:34

Děkuji za pochvalu pane Václave, ale příběh vykouzlil pan Miloš. Jemu tedy patří poděkování. Byl to příběh jako z knihy Příběhy slavných odrůd, kterou zde s oblibou používáme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika